Vali Balcı, Ceviz ve Meyve Fidanı Üretim Alanlarını İnceledi

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Valilik koordinesinde, Tarım Tokat çatısı altında ceviz fidanı ve meyve fidanı üretim alanlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.
Bu haber 2020-10-09 18:51:31 eklenmiş ve 2434 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Valilik koordinesinde, Tarım Tokat çatısı altında ceviz fidanı ve meyve fidanı üretim alanlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

 

İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin ile ilgililer katıldı.

 

“Tokat Taşıyla Toprağıyla Altın Bir Şehir”

 

Tokat'ta ceviz üretiminin önemli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı “Geçen yıl 250 bin ceviz diktik. Bu yıl 150 bin ceviz fidanı daha tohumdan dikeceğiz. Yine önümüzdeki  yıl 100 bin meyve ve 100 bin ceviz fidanı daha dikmeyi planlanıyoruz. Tarımın gelişmesi, çiftçimizin zenginleşmesi için hep birlikte çalışıyoruz” dedi.

 

Meyvecilik Tokat İçin Büyük Önem Arz Ediyor


Vali Balcı, Meyveciliğin Tokat için büyük önem arz ettiğini belirterek; “Tokat'ın tarımsal ürün çeşitliliğini, bölgenin meyve ihtiyacını karşılanmasını ve çiftçimizin tarımsal girdisini artırmayı amaçlıyoruz. İlimizin kalkınması için önce çiftçimizi zenginleştireceğiz. Tokat'ı meyveciliğin başkenti yapacağız. İlimiz her alanda diğer illere örnek olmalı. Kalkınması, ekonomisi, tarımı, esnafı ve çiftçisiyle örnek bir il olmalı. Hedeflerimizi bu yönde hep yüksek tutmalıyız. Bunun için ise çiftçinin derdine derman olmalı, onları yüreklendirip desteklemeliyiz.” dedi. Tarım Tokat projesi kapsamında hayata geçirilen projelerle beraber ilde meyvecilik anlamında ciddi bir dönüşüm ve değişim olacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Tokat'ımızın meyvesi, sebzesi meşhur. Tokat'ın kalkınması ve tarımın parlaması için hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Projelerimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum“ dedi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250