Azerbaycanlı Akademisyenlerden Türk Halkına Teşekkür

Azerbaycanlı Akademisyenlerden Türk Halkına Teşekkür
Bu haber 2020-10-29 11:58:36 eklenmiş ve 1488 kez görüntülenmiştir.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde görevli Azerbaycanlı öğretim görevlileri, Türkiye'nin desteklerinden dolayı minnettar olduklarını söyledi.

 

Tokat GOP Üniversitesinde görevli Azerbaycanlı öğretim görevlileri Fizik Mühendisi Bahtiyar Memetov ve Güzel Sanatlar Resim Bölümü Prof. Muhammed Yüzbaşıov beraberinde Fatma Dinçer ile birlikte Niksar Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Özdilek Özcan ile bir süre görüştüler. 

 

Başkan Özcan'a Azerbaycan halkına verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Azerbaycanlı akademisyenler “Ermenistan işgaline karşı Niksar Belediyemiz destek amacıyla Azerbaycan bayraklarını belediye binasına asmışlar büyük bir hassasiyet göstermişler kendilerine teşekkür ediyoruz. Bilesiniz ki bizde her zaman sizlerin yanındayız. Allah razı olsun çok sağolun” dediler.

 

Başkan Özcan, Azerbaycan ile sadece kardeşlik değil kan bağımızın da olduğunu belirterek; “Karabağ yolunda savaşan can kardeşlerimizin Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Kardeşlerimizin her zaman yanındayız. “Biz Azerbaycan ile dostluk değil, kardeşlik kan bağımız var o nedenle Azerbaycan'a yapılan herhangi bir haksız işgal girişimi aynı zamanda Türkiye'ye yapılmış bir işgal girişimi gibidir biz böyle değerlendiriyoruz. Kardeşlerimizin haksız yere 30 yıldır bekletildiği işgal edildiği Karabağ toprakları inşallah şu anda özüne Azerbaycan topraklarına katılıyor ve oradaki insanlarımızın o bölgede yaşayan Azerbaycanlı hemşerilerimizin kardeşlerimizin inşallah 30 yıldır çektikleri bu zulümde bitmiş olacak. Ermenistan, Azerbaycan'ın Karabağ cephesindeki askeriyle değil, masum Azerbaycan halkına saldırıyor. Bunu tabi protesto etmemek bu haksızlığa karşı ses çıkarmamak bize Türk Milletine yakışmaz. Biz kardeşimizin kardeş Azerbaycan'ın yanındayız ve tüm dünyaya bu kardeşliğimizin bu birliğimizin duyurulması amaçlı bizde tabiki Azerbaycan bayrağımızı şu an hizmet ettiğimiz belediye binamıza astık. Bundan sonra da her şart altında Azerbaycanlı hemşerilerimizin kardeşlerimizin her daim yanında olduk ve olacağız inşallah. Onları hiçbir zaman dünya arenasında yalnız bırakmayacağız, haklı oldukları bu davada haklarının savunulması noktasında her daim yanlarındayız. Ben tekrar bu haklı mücadelesinde Azerbaycan ordumuz güç kuvvet diliyorum başarılar diliyorum ve her daimde yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Tokat GOP Üniversitesinde görevli Güzel Sanatlar Resim Bölümü Prof. Muhammed Yüzbaşıov, Niksar Belediyesinin anlamlı davranışından dolayı Başkan Özcan'a teşekkür ederek; “Ermenistan işgaline karşı Niksar Belediyemiz destek amacıyla Azerbaycan bayraklarını asmışlar büyük bir hassasiyet göstermişler kendilerine teşekkür ediyoruz. Bilesiniz ki bizde her zaman sizlerin yanındayız. Allah razı olsun çok sağolun. Ermeniler üçüncü kez ateşkesi ihlal ettiler. 26 Ekim'de Ermeniler yine ateşkesi bozdular. Berde şehrine roket saldırısı yaptılar 4 sivilimiz hayatını kaybetti 14 yaralımız var şu anda. Ermeniler her zaman ateşkes etmek için diğerlerine yalvarırlar. Rusya'ya, Fransa'ya, Amerika'ya yalvardılar ateşkes yapılması için ama yine de ateşkesi bozdular. Bizim bu haklı mücadelemizde arkamızda her zaman Türkiye'nin olduğunu biliriz, sadece bu günlerde değil eski zamanlardan 1918 yılından bu yana Ermeniler Azerileri Bakü'de yada başka yerde kırdığı zaman Türk kardeşlerimiz gelmiş ve bizi kurtarmışlardır. Bu yüzden de her zaman arkamızda Türk kardeşlerimiz olduğunu biliyoruz ve teşekkür ediyoruz, bizde her zaman her türlü mücadelede Türk kardeşlerimizin yanında olduk ve olacağız” dedi.

 

“İki devlet tek millet”

 

Fizik Mühendisi Bahtiyar Memetov ise, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Kuruluşların Karabağ'ı 30 yıldır Azerbay'ın bir parçası olarak tanıdığını ama Ermenistan'ın bu topraklardan çıkmadığını belirterek; “Bugün devletimiz ve muzaffer ordumuz bu işi hızlı bir şekilde halletmeye topraklarımızı kurtarmaya kalkıştılar. Bu işgalde kardeş devletimiz Türkiye her yönüyle Azerbaycan'ın yanında. Biz kardeşiz iki devlet bir milletiz. Bizde yurt dışında yaşayan Azerbaycanlılar olarak bugün devletimizi ve muzaffer ordumuzun Karabağ'da işgalcilere karşı yaptığı savaşın yanındayız ve inşallah topraklarımızın hepsi yakın bir zamanda azad olacak özgürlüğüne kavuşacak. Böylece kardeşimiz Türkiye ile beraber orada bayraklarımızı yan yana asacağız” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250