Tokat’ta Kadın Kooperatifleri “Kadının Gücü Tokat’ın Gücü” Projesi Sözleşmesi İmzalandı

Tokat’ta Kadın Kooperatifleri “Kadının Gücü Tokat’ın Gücü” Projesi Sözleşmesi İmzalandı
Bu haber 2020-11-03 23:55:10 eklenmiş ve 1347 kez görüntülenmiştir.

Vali Dr. Ozan Balcı ile OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin arasında 2020 SOGEP Programı kapsamında Tokat İl Özel İdaresinin başvuru sahibi olduğu Kadın Kooperatifleri 'Kadının Gücü Tokat'ın Gücü Projesi' sözleşmesi imzalandı.

 

“Kadının Gücü Tokat'ın Gücü Projesi'  kapsamında Tokat merkezde ve ayrıca her ilçede en az bir olmak üzere toplam 14 kadın kooperatifi kurulduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Projeyi Tokat Kadın Kooperatifleri olarak örgütledik. 6 milyon fon sağladık. Amacımız, Tokatlı kadınlarımızın ürettikleri ürünleri dijital platformda piyasa ile buluşturmak" dedi. Kadınlara desteğin devam edeceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, 100 kadınla başlanan projede, hedefin 10 bin kadına ulaşmak olduğunu kaydetti. Kadın Kooperatiflerinin üretecekleri ürünler için logo, dizayn, tasarım çalışmalarının tamamlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, projenin Tokat'a, Tokatlı kadınlara, memlekete, milletin huzuruna, refahına, birliğine, beraberliğine daha çok katkı sağlamasını diledi. 

 

SOGEP projesi kapsamında her bir kooperatife kooperatifçilik, stratejik planlama ve iletişim, finansal yönetim ve muhasebe, pazarlama ve markalaşma, e-ticarete giriş ve mikro ihracat, güvenli gıda üretim teknikleri eğitimleri verilmesinin yanı sıra kooperatiflerin atölyeleri için ihtiyaç duydukları makine ekipmanlar temin edilecek. Projenin toplam bütçe büyüklüğü 1.685.452.50 TL.dir. Proje bütçesinin yüzde 90'ı makine ekipman alımına yönelik olarak kullanılacak. Atölyelerde çalışma tezgahından ürün rafına, sanayi tipi yer ocağından bakır pişirme kazanlarına, kesme doğrama tahta ve bıçaklarına kadar kurulacak atölyelerin meyve sebze ürünleri ve unlu gıda ürünleri üretimine yönelik makine ekipman ihtiyaçları karşılanacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250