Hadi Sende Eğitime Bir Yardım Eli Uzat

Niksar Vakfı Kadın Çalışma Komitesi “Hadi sende eğitime bir yardım eli uzat” sloganıyla üniversitede okuyan öğrencilere burs vermek amacıyla bir organizasyon başlattı.
Bu haber 2020-11-10 00:16:18 eklenmiş ve 1095 kez görüntülenmiştir.

Niksar Vakfı Kadın Çalışma Komitesi “Hadi sende eğitime bir yardım eli uzat” sloganıyla üniversitede okuyan öğrencilere burs vermek amacıyla bir organizasyon başlattı. Niksar Vakfı Kadın çalışma Komitesinin organizasyonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmenlerinin ve hayırsever kadınların emeği ile hazırlanan ürünlerden elde edilecek gelirler Niksar Vakfı öğrenci burs hesaplarında toplanacak ve üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlanacak. Yapılan çalışma hakkında bilgiler veren Niksar Vakfı Kadın Çalışma Komitesi başkanı Tülay Küpçü; “. Hedefimiz üniversitede okuyan ihtiyaçlı çocuklarımıza destek olmak. Bu pandemiden önce karar verdik bütün ekibimizle birlikte, amacımız vakfımızın üniversite çocuklarına burs vermek bunun için çabalıyoruz. Bütün ekibimiz Halk Eğitim öğretmenleri ve hayırsever hanımlar hep birlikte çalışarak giyecek ve aksesuarlardan oluşan el emeği ürünlerimizi ortaya çıkardılar. Bu çalışmamızın amacı ihtiyaçlı durumda bulunan üniversiteli öğrencilerimize katkı sağlamak. Zaten vakıf yönetimince belirlenen 40 tane ihtiyaçlı durumda öğrencimiz var. Bu yıl 40 öğrencimize eğitim hayatları boyunca burslarımızı vereceğiz. Öğrencilerimiz mezun olana kadar bursunu vermeye devam edeceğiz, inşallah dileğimiz önümüzdeki yıllarda bu rakamı artırmak ve daha çok öğrencimize burs vermeyi istiyoruz. Niksarlı bütün yardımsever işadamları arkamızda. Çok büyük yardımları bulundu, hepsine çok teşekkür ediyoruz. Niksar halkı bu konuda çok duyarlı herkes her konuda yardımda bulundu ve bundan sonra da desteklerini bekliyoruz. Yaklaşık düşüncemiz bir ay kadar bu organizasyonumuzu sürdürmeyi düşünüyoruz. Bu organizasyonumuza desteklemek isteyenler varsa da direk burs hesabına yada bizlerle irtibata geçmelerini bekliyoruz. Hedefimiz üniversitede okuyan ihtiyaçlı öğrencilerimizi desteklemek, herşey eğitim için” dedi.

 

Tülay Küpçü başkanlığındaki Niksar Vakfı Kadın Çalışma Komitesi yönetiminde şu isimler yer alıyor;  Nurşen Özek, Handan Durgun, Nurdan Tüfenkçi, Nuran Başaran, Nesrin Yaramış, Süniye Keklik, Fatma Sönmez, Müge Tüzemen, Ayşegül Atasoy, İrem Tüfenkçi, Ülkü Yıldırım ve Gülfe Yılmaz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250