Kitapları Okudular Ödülleri Kaptılar

Niksar'da Tokat Valiliği koordinesinde yürütülen Kitap Tokat kapsamında Nisan-Eylül ayları arasında gerçekleştirilen “Ödüllü Kitap Okuma” yarışmasında başarı gösteren öğrencilere ödülleri verildi.
Bu haber 2020-11-28 17:26:47 eklenmiş ve 1284 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da Tokat Valiliği koordinesinde yürütülen Kitap Tokat kapsamında Nisan-Eylül ayları arasında gerçekleştirilen “Ödüllü Kitap Okuma” yarışmasında başarı gösteren öğrencilere ödülleri verildi. Bisiklet, spor ayakkabı, scooter ve kol saati hediyelerini almak için gelen öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı.

 

Hükümet Konağı önünde düzenlenen ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, tüm öğrencileri tebrik ederek daha çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerifler konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bilindiği üzere Mart ayında küresel Covid-19 nedeniyle okullarımızda yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kaldık. Bu süreçte hayatımızdaki birçok normalden vazgeçtik. Belli yaş aralığındaki vatandaşlarımıza sokak kısıtlamaları oldu. Kısıtlama süresince 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz internet üzerinden Kitap Tokat Projesi internet adresine girerek yaşlarına uygun istedikleri kitapları talep ettiler. Öğrencilerimizin talep ettikleri kitaplar her hafta müdürlüğümüz tarafından ev adreslerine ulaştırıldı. Bu şekilde öğrencilerimizin Nisan ve Eylül ayları arasında talep ederek okudukları kitaplar ile yarışmaya katıldılar. Bu yarışmalar neticesinde ilçemizde 21 öğrenci bisiklet, 47 öğrenci spor ayakkabısı, 29 öğrenci kol saati ve 13 öğrenci de scooter kazandı. Öğrencilerimizi sizlerin huzurunda tebrik ediyorum. Gayemiz çocuklarımızı yarıştırmak değil, okuma alışkanlığı kazandırmak için teşvik etmektir. Geleceğimizi inşa edecek nesiller yetiştirmektir. Kitap Tokat Projesinin ilçemizde uygulanmasında bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Tokat Valisi Sayın Dr. Ozan Balcı, İlçe Kaymakamımız Sayın İlhami Doğan, proje sürecinde gerekli özveri ve hassasiyeti gösteren idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Şeriflerin konuşmasının ardından öğrencilere ödülleri verildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250