Öğretmenler, Yarıyıl Tatilinde Aşılansın

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, aşılamada 2. aşamada 7. sırada öncelikli meslek mensupları arasında yer alacak olan öğretmenlerin 15 Şubat sonrasında yüz yüze eğitime başlanma durumu nedeniyle yarıyıl tatilinde aşılanması talep etti.
Bu haber 2021-01-28 14:15:45 eklenmiş ve 5931 kez görüntülenmiştir.

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, aşılamada 2. aşamada 7. sırada öncelikli meslek mensupları arasında yer alacak olan öğretmenlerin 15 Şubat sonrasında yüz yüze eğitime başlanma durumu nedeniyle yarıyıl tatilinde aşılanması talep etti. Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının ilk yarıyılının sona ermesi nedeniyle yaptığı basın açıklamasında koronavirüs salgınında fedakârca görevlerinin başında olan, tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti. Ayrıca bu süreçte hastalığa yenik düşerek, hayatını kaybeden eğitim çalışanlarına rahmet diledi. Bilindiği gibi öğretmenlerimiz salgın nedeniyle okulların kapandığı 16 Mart tarihinden beri uzaktan eğitim vermektedir. 21 Eylül tarihinden itibaren okullar seyreltilmiş ve kademeli olarak açılsa da, ara tatilin ardından 23 Kasım tarihinde yeniden eğitimin tüm kademelerinde uzaktan eğitime geçildi. Şunu belirtmek isteriz ki; elbette öğretmenler uzaktan eğitim vermeyi kendileri tercih etmedi. Öğretmenlerimiz tamamen kendi kişisel imkân ve gayretleriyle çocuklarımızın öğrenme kayıplarını en az düzeye indirmek için büyük bir özveriyle görevlerini sürdürmüşlerdir.  Öğretmenlerimiz, asli görevlerinin yanı sıra, filyasyon ekiplerinde, mahalle denetim ekiplerinde de görevlendirilmiştir. Bu durum öğretmenlerimizin zaten ağır olan iş yükünü artırmıştır. Türk Eğitim-Sen olarak bu görevlerin gönüllük esasına göre verilmesini talep etmiş ve öğretmenlerimizin derslerine olumsuz etki yapılabilecek uygulamalardan kaçınılmasını ısrarla talep etmiştik. Umuyoruz ki ikinci yarıyılda bu sorun çözülür ve öğretmenlerimiz asli görevleri olan eğitim-öğretim faaliyetlerine yoğunlaşır” dedi.

 

“Öğretmenler, yarıyıl tatilinde aşılansın”

 

Uzaktan eğitimde sorunlara değinen Hakan Akkaya, uzaktan eğitiminde en büyük sorunun yaşanan erişim sorunu olduğuna dikkat çekerek ikinci yarı yılda eğitimin uzaktan değil, yüz yüze yapılmasının eğitimin geleceği açısından önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca aşılamada 2. aşamada 7. sırada öncelikli meslek mensupları arasında yer alacak olan öğretmenlerin 15 Şubat sonrasında yüz yüze eğitime başlanma durumu nedeniyle yarıyıl tatilinde aşılanması talep edildi.  2021 yılında 100 bin kadrolu atama istenirken, tüm öğretmenlerin sadece kadrolu olarak atanması, İl içi tayinlerde 50 kilometre sınırı getirilmesi, 1709 şube müdürü atamasının iptal edilmesi gibi talepler de hatırlatıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250