Ak Parti Tokat İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Hayati Yazıcı, AK Parti'nin kimliği olan bir parti olduğunu belirterek, “Olaylara göre sağa sola savrulan bir parti değiliz" dedi.
Bu haber 2021-02-11 23:04:14 eklenmiş ve 5291 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Hayati Yazıcı, AK Parti'nin kimliği olan bir parti olduğunu belirterek, “Olaylara göre sağa sola savrulan bir parti değiliz" dedi.

 

AK Parti Tokat 7. Olağan İl Kongresi, Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonunda düzenlendi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle başlayan il kongresine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Hayati Yazıcı ve İnsan Hakları Başkanı Leyla Usta Şahin katıldı. AK Parti Tokat Milletvekilleri, il, ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımı ile düzenlenen kongrenin divan başkanlığını AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez yaptı.

 

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Hayati Yazıcı ise konuşmasında AK Parti kimliği olan bir parti olduğunu belirterek, “Olaylara göre sağa sola savrulan bir parti değil. AK partinin kimliği muhafazakar ve demokrat bir partidir. Muhafazakarlığımız hiçbir zaman statükoculuk anlamında değil. Yenilikçiyiz. Ama bizi biz yapan, bayrağımız tarihimiz, örf adetimiz, inançlarımız. Bunları önemsiyoruz. Bunları gelecek nesillere aktarma noktasında görev almış bir partiyiz. Demokratiğiz. Böyle bir kimliğe sahibiz ve biz omurgası olan bir partiyiz. Omurgası olmayan varlıklar ne yapar? Sürünür? AK partinin omurgası nedir peki? İşte o da sizlersiniz teşkilatlarımız arkadaşlar. Dünyanın en büyük siyasal yapılanmasına sahip bir partiyiz. 11 milyon üyemiz var” dedi. Yapılan konuşmalarında arından AK Parti Tokat İl Başkanlığının 6 yıllık faaliyet raporu ve mali tablosu okundu. Diş Hekimi Cüneyt Aldemir'in tek liste ile girdiği kongrede seçimlere geçildi.

 

Ak Parti Tokat İl Kongresinde 620 delegeden 385'i oy kullandı. Bu oylardan 10 tanesi geçersiz sayılırken, Cüneyt Aldemir 375 delegeden aldığı oyla Ak Parti Tokat İl Başkanı oldu.

 

Cüneyt Aldemir başkanlığında AK Parti İl Yönetim Kurulu listesi: Ahmet Çakmak, Ali Özer, Ali Bıçakçı, Ali İhsan Gürel, Arzu Yeğnidemir, Ayşe Seval Uçaroğlu, Emin Kısmet, Emre Altınsoy, Erhan Sefer İlhamoğlu, Faruk Kara, Fatih Öztürk, Fatih Önver, Hafız Osman Sönmez, Halil İbrahim Uzun, Hesna Vildan Keskin, İbrahim Eroğlu, İbrahim Polat, İbrahim Ümit Ekmekçioğlu, İlhan Şahinoğlu, İzzet Soyluer, Mehmet Ecdar, Meliha Turgut, Meryem Çağlar, Muhammed Ali Gökdere, Mustafa Çakır, Mustafa Bektaşoğlu,  Mustafa Çelik, Müşerref Kinet, Nihal Bengisu, Niyazi Duman, Oğuzhan Ulaşoğlu, Ömer Akyüz, Rabia Yalçın, Recep Demir, Selmani Gökçe, Şükriye Balcı, Tuba Yıldırım, Yunus Emre Tosun ve Zeynep Sarı.

 

Büyük Kongre (Üst Kurul) Delege Adayları Asıl: Cüneyt Aldemir, Mesut Aktürk, Havva Sabuncuoğlu, Eyüp Eroğlu, Erol Duyum, Şükrü Ayalan, Metin Polat, Oğuzhan Önal, Yusuf Karakoyun ve Semih Tepebaşı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250