Tüp Patlaması Sonucu 3 İş Yeri Yandı

Tokat'ta bir kuruyemiş dükkanından tüp patlaması sonucu çıkan yangında 3 iş yeri yanarak kullanılamaz hale geldi.
Bu haber 2021-02-22 23:14:54 eklenmiş ve 1730 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta bir kuruyemiş dükkanından tüp patlaması sonucu çıkan yangında 3 iş yeri yanarak kullanılamaz hale geldi.

 

Edinilen bilgiye göre; Gazi Osman Paşa Bulvarı Taşhan karşısında bulunan bir kuruyemiş dükkanında gece saatlerinde yangın çıktı. Tek katlı ahşap dükkanda çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Olay yerine sevk edilen Tokat Belediyesi itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale etti. İş yerlerinin bir birine yakın olması nedeniyle yangın diğer işyerlerine sirayet etti. Zaman zaman tüp patlaması korkulu anların yaşanmasına neden oldu. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın yarım saatte kontrol altına alındı. Yangında 3 iş yeri zarar görürken 4 dükkanda hasar gördü.

 

Olay yerinde incelemelerde bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yangının tüp patlamasına bağlı olarak çıktığı belirterek, "Hemen ana caddeye bakan taraftaki bir dükkanda tüp patlamasına bağlı olarak bir yangın çıktı. Bu yangın tabi ki yan taraftaki hemen 2 dükkana sıçradı. Akabinde hemen arkasındaki 3 tane daha dükkana sıçradı. Böylece 7 tane dükkanda yangın durumu ortaya çıkmıştı. Ekiplerimiz yangınla ilgili söndürme çalışmalarını yaptılar ve şuanda yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Gördüğümüz kadarıyla 7 tane dükkanı etkileyen bir yangın oldu. Buradaki dükkanlarımız genelde kuruyemiş bununa beraber yöresel ürünler satılan plastik malzemelerin satıldığı dükkanlardı. Herhangi bir can kaybı olmadı. Böyle bir mal kaybı oldu. Allah daha beterinden saklasın.  Şuanda da her hangi bir olumsuzluk yok. Sadece maddi zarar var. Dükkanlar şuanda yangınla beraber bitmiş halde tek katlı ahşap dükkanlardı" dedi.

 

Hasar Tespit Çalışması Başlatıldı

 

Tokat'ta bir kuru yemiş dükkanından tüp patlaması sonucu çıkan yangında 7 işyerinde meydana gelen hasarın tespiti için çalışma başlatıldı.

 

Gazi Osman Paşa Bulvarı Taşhan karşısında bulunan bir kuruyemiş dükkanında gece saatlerinde çıkan yangında 7 dükkanın 4'ünde büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Kuru yemiş, hırdavat ve ambalaj malzemesi satan işyerleri tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi. Günün ağarmasıyla birlikte olay yeri inceleme ekipleri yanan iş yerlerinde inceleme yaptı. Meydan Çarşısı'nın esnafı polis ekiplerinin çalışmalarını üzgün gözlere izledi.

 

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor

 

Yangının çıktığı işyerinin sahibi Mehmet Duran, zararının büyük olduğunu belirterek, "Yangının neden çıktığını bilmiyoruz, kimseden şüphelenmiyoruz. İnşallah yapılacak çalışmalar neticesinde yangının sebebini bizlerde öğreneceğiz” dedi.

 

Kuru yemişçi esnafı Bayram Ali Kahraman ise yangının çıkış nedeninin yapılacak araştırmanın ardından ortaya çıkacağını ifade ederek, “Zararla ilgili şu an bir şey diyemeyiz. Bizim derdimiz devletten para almak değil. Kendi malımızı biran önce kurtarıp, dükkanımızı açarak bu sıkıntılı süreç içerisinde işimize dönebiliriz onun derdindeyiz. Kundaklama gibi bir şey düşünmüyoruz. Çünkü bizim en büyük düşmanımız içimizdeki nefsimiz. Şüphelendiğimiz kimse yok" diye konuştu.

 

Ahşap tek katlı iş yerleri yandı

 

Yangın; Meydan Çarşısı'nda bulunan tek katlı ahşap işyerleri gece saatlerinde meydana geldi. Kuruyemişçide bulunan tüplerin patlaması ve iş yerlerinin bir birine bitişik olması nedeni ile yangın kısa sürede büyüdü. Olay yerine sevk edilen Tokat Belediyesi itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın yarım saatte kontrol altına alındı. Yangında 4 iş yeri kullanılamaz hale gelirken, 3 işyerinde de maddi hasar oluştu. Polis ekipleri yangının çıkış nedeni ve zararın tespiti için çalışma başlattı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250