Ak Partili Yusuf Beyazıt: “Keşke altın olsada çıkarsak”

“Bir idealim bir hedefim var, burayı tarihin kültürün başkenti haline getirmektir”
Bu haber 2021-03-06 18:37:24 eklenmiş ve 2213 kez görüntülenmiştir.

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt bir dizi ziyaret için Niksar'a geldi. Beraberinde Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ak Parti İlçe Başkanı Semih Tepebaşı, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Özer, İl Genel Meclis Üyeleri Sadullah Karataş, Şahin Günseren ve partilerle gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Milletvekili Yusuf Beyazıt, ülke ve yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Milletvekili Beyazıt açıklamasına önceki gün helikopter kazasında şehit olan askerlere başsağlığı dileyerek; “Önceki gün helikopter kazasında şehit olan generalimiz Osman paşaya, subaylarımıza, bu vatan evlatlarına Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ve yaralılarımızın da biran önce şifa bulmasını niyaz ediyorum, tüm milletimizin başı sağolsun. Rahmetli paşamızı yakinen tanıyordum o yüzden çok özel bir dostluğumuz vardı. Ülkesini, vatanını, milletini bayrağını çok seven yiğit bir paşaydı. Tümgeneral Aydoğan Aydın da 2017 yılındaki yine bir helikopter kazasında şehit olmuştu. Şimdi bu cougar tipi helikopterleri ile ilgili konuda bir soru işareti kafamda var, onunla ilgili ilk defa şunu söylüyorum bu konuyla ilgili bir çalışmayı önümüzdeki dönemlerde yapacağım ve değerlendireceğim” dedi. 


“Savunma Sanayimizle gurur duyuyoruz” 

 

Savunma Sanayi olarak Türkiye'nin güçlü bir ülke haline geldiğinin altını çizen Vekil Beyazıt; “Geçen gün bir gurup milletvekilimizle beraber TAİ (Türk havacılık ve uzay sanayi) ziyaret ettik. TAİ'de devletin geldiği Türk Silahlı Kuvvetlerinin savunma sanayinin geldiği noktayı gördüm onunla da iftihar ettim. Şu anda Savunma sanayimiz üst düzeyde, gerek helikopter gerek savaş uçaklarımız gerekse diğer unsurlar çok gelişti prototipleri hazır durumda. İnşallah 2023'de 2025'de bunlar seri üretime geçecek ve bir kısmını da şu anda Jandarmaya, İç işlerine teslim etmeye başladılar. Savunma sanayimiz çok iyi noktaya geldi, İHA'lar, SİHA'lar, Atak helikopterlerimiz bütün bunlar yapıldı ve insansız savaş uçaklarını dünyada yapacak ender ülkelerden birisi haline geldik. Bu konuda da guru duyduğumu söylemek istiyorum” dedi.

 

“Çalışmalar ve projeler”

 

Milletvekili Beyazıt sözlerine şu şekilde devam etti; “Tokat ile ilgili yapılan hadiselere gelince; başkanlık sistemine geçtikten sonra Cumhurbaşkanımızın 100 günlük programı içerisinde bazı değerlendirmeler olmuştu. O zaman itibariyle kabine bir karar almıştı. Aldığı karar, yüzde 70'i yapılmamış hiçbir iş yeniden ihale edilmeyecek, yüzde 70'i tamamlanmış işler ancak tamamlanacaktı. Tokat'ın en büyük problemleri burası bir tarım kentidir, burası bir turizm kentidir, burası bir kültür kentidir. Bunlarla ilgili tarımında turizminde kültüründe canlanması ulaşımla doğru orantılı olan hadiselerdir. Ulaşım varsa herşey vardır. Şu anda ikinci havaalanı yapılan ender şehirlerden Tokat'ımızda havaalanımızın yüzde 75'i tamamlandı. İkmal işi ihalesi de geçen gün yapıldı sözleşmesi de imzalandı. İnşallah bu sene çok hızlı şekilde havaalanımızı harekete geçireceğiz. Tokat-Niksar yolunun da kilometre bazında yüzde 70'i tamamlandı.  Keşke D-100 karayolu da Niksar'ın yanından geçseydi o zaman Niksar'a çok büyük katkısı olmuş olacaktı. Niksar'ı şehir halinde ilerletmenin en önemli unsuru Kuzey-Güney ekseninde Niksar'ı Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayan şartları yapmaktır. Yeni bakanımız ile de bu yolla ilgili çalışmaları yaptık. Bunu iki bazda yapalım istedik, yani tamamı ihale edilmesin ama o dönem içerisinde Akkuş yolunu da bir elden geçirip değerlendirelim istedik. Başçiftlik yolu, Reşadiye-Aybastı yolu devam ediyor, Turhal'ı Tokat'a bağlayacak olan demiryolu ile ilgili çalışma projesi devam ediyor. Yüzde 70'i bitmediği halde Tokat istisna olarak bu yapıldı. Niksar'da ayrıca kapalı spor salonunu yıktırıp aynı yere yeniden  daha büyük bir kapalı spor salonu ve ta gelişmiş halde yaptıracağız.  İç İşleri Bakanımızı ziyaret ettik, bütçede olmadığı halde ödeneği olmadığı halde hükümet konağı binamızı yeni yerinde çok güzel bir şekilde yapılacak. Bakanımız Emniyeti de oraya koyalım hep beraber bir bina olarak yapalım dedi. 15 Temmuz'dan sonra yeni hükümet konakları ve emniyet binaları aynı yerde yaparak değerlendiriyoruz. Aynı projenin içinde emniyet binasının projesi de var. Ama ben emniyet binamızın yerinin hazır olduğunu eski yerden vazgeçmeyeceğimi ve oraya güzel bir bina yaptıracağımı dile getirdim. Bütün hedefimiz hükümet konağının emniyeti ile birlikte yapılması. Jandarmanın taşınması ile ilgili konuya gelirsek, tüm illerde buna benzer talepler var. Onu da jandarma komutanına talimat verdi inceleyip değerlendirin uygunsa onu da yapın dedi, inşallah onu da Ankara'ya döndüğümüz zaman değerlendirelim.  Organize Sanayi ile ilgili bir problem vardı, o konu çözüldü inşallah yatırımcılar gelecek ve orası daha çok insanımıza istihdam sağlamış olacak. Bir şehri kalkındırmanın yolu bütünlükten geçer. Burayı bir şehir haline getirmeliyiz. Bir idelim bir hedefim var, burayı tarihin kültürün başkenti haline getirmektir” dedi.

 

“Keşke altın olsa da çıkartılsa”

 

Niksar'da yapılması planlanan maden konusu hakkında da konuşan Beyazıt; “Öyle yazıldı çizildi, keşke memlekette altın olsa da  altın çıkarsak. Hodri meydan söylüyorum, Niksar'da söylüyorum. Bilecik'te altın çıkarıldı yöre halkı bayram etti, keşke altın olsa da Tokat bayram etse. Yok böyle bir şey, maden arama ruhsatı alınmış oralarda maden aranıyor. Fay hattının olduğu yakın bölgelerde altın ve bakır olma ihtimalini baz alarak araştırmalar yapılıyor değerlendirmeler yapılıyor. Dünyanın altın rezervi olarak dünyada ikinci ülke Türkiye. Ama altınları çıkaramıyoruz, Almanya devreye giriyor, altını çıkarmasınlar diye Alman vakıflarının çevre vakıflarına nasıl para gönderdiğini biliyorum, vallahide billahi de biliyorum. Altın borsası Almanya'nın elindedir. Hiçbir altın çıkarmadığı halde altın borsası onların elindedir. Bekliyorlar Türkiye'yi bölmek için bekliyorlar. 15 Temmuz Türkiye'yi bir Irak yapma, Libya yapma, bir Suriye yapma operasyonuydu, Türkiye'yi bölmek istiyorlar. Dolayısıyla altınla ilgili çıkartılan söylentilerin kıyametlerin tamamı fasa fisodur. Keşke olsa da çıkarılsa, siyanürden bir kişi ölmüş değil dünyada.  Bir tane ağaç kesilsin, bir tane yeraltı suyuna zarar verilsin herkesten önce ben bu işin mücadelesini vermezsem namerdim. Bunların hepsi siyaseten olan hadiselerdir. Biz bu memleketi seviyoruz bu ülkeyi seviyoruz ama ben buranın bir çocuğu evladı olarak buranın aleyhine olacak en ufak birşeyde ilk önce ben karşısında olurum. Ünye-Akkuş- Niksar yolunun projesi hazır ihale edilmesi lazım. Tam 2 Katrilyon Lira civarında bir meblağdan bahsediliyor, çok büyük bir proje. Bizde onu iki etaplı olarak düşünüyoruz şu andaki Akkuş yolunun genişletilerek iyileştirme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Niksar-Tokat tolu bu yaz inşallah bitmiş olacak” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250