Milletvekili Zengin MKYK'ya Seçildi

Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Atatürk Spor Salonunda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Genel Başkan olarak seçildiği kongrede, MKYK'da Tokat Milletvekili Özlem Zengin yer alırken, Eski Milletvekilleri Zeyid Aslan Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu, Şükrü Ayalan ise Erdem ve Etik Kurulu'nda görevlendirildi.
Bu haber 2021-03-26 18:19:52 eklenmiş ve 4926 kez görüntülenmiştir.

Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Atatürk Spor Salonunda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Genel Başkan olarak seçildiği kongrede,  MKYK'da Tokat Milletvekili Özlem Zengin yer alırken, Eski Milletvekilleri Zeyid Aslan Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu, Şükrü Ayalan ise Erdem ve Etik Kurulu'nda görevlendirildi.

 

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Milletvekili Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Semih Tepebaşı, İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum'la birlikte Tokat teşkilatları da kongrede hazır bulundu.

 

AK Parti'nin Büyük Kongre coşkusu sosyal medyaya da yansıdı. Milletvekili Özlem Zengin, Kongreye katılan Tokatlıların Tokat yazılı pankartlarla tribündeki fotoğrafını paylaşarak “Tokat... Tokat... Hoş geldiniz sefa getirdiniz... Muhabbet getirdiniz... Büyük Kongremize” derken, Milletvekili Yusuf Beyazıt ise 'Tokat Hazır Türkiye Hazır' AK Parti 7. Olağan Büyük Kongremizdeyiz... Milletimize hizmet yolunda, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerimiz doğrultusunda. #İnandığınYoldaYürü diyerek durmadan yola devam ediyoruz...#TürkiyeİçinGüvenVeİstikrar” paylaşımında bulundu. Milletvekili Mustafa Arslan da #İnandığınYoldaYürü #TürkiyeİçinGüvenVeİstikrar” hastagleri ile paylaşım yaptı.

 

Katıldığı kongreden fotoğraf paylaşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir de: “ Tokat genel kurulda. 2023- 2024 tamam inşallah. Heyecanımız çok büyük.” Diyerek İnandığın yolda yürü ve Türkiye için güven ve istikrar hastagleriyle paylaşım yaptı.

 

MYK Üyeliğine Seçilen Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Hakla İlişkiler Ve Stk'lardan Sorumlu Başkanlık Görevine Getirildi

 

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmaları sonrasında açıklanan ve partinin yönetimini oluşturan listede, Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda (MKYK) görev aldı. Saat 17.00'de AK Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan AK Parti MKYK'da görev dağılımı yapıldı. Buna göre MYK üyeliğine seçilen Özlem Zengin Halkla İlişkiler ve STK'lardan sorumlu Başkanlık görevine getirildi. Daha önce Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan'da aynı görevi üstlenmişti. Öte yanda bu görev ile son günlerde bir takım siyasi spekülasyonların hedefinde olan Zengin'e, Erdoğan'ın sahip çıktığı da görülmüş oldu.

 

Ayalan Ve Aslan'a Görev

 

AK Parti'de uzun yıllar siyaset yapan 2 eski milletvekilinin de parti üst yönetimini oluşturan 143 kişi arasında yer alması da dikkatlerden kaçmadı. Zeyid Aslan'ın Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulunda, Şükrü Ayalan'ın Siyasi Erdem ve Etik Kurulunda görev aldığı bilgisi Tokat'ta büyük sevinçle karşılandı. Parti üst kurullarında Tokat'tan görev alan kişi sayısı da böylece 3'e yükseldi. Ak Parti Kadrolarında daha öncesinde de önemli görevlerde bulunan Şükrü Ayalan ve Zeyid Aslan'ın, Ak Parti Genel Merkezi nezdinde aldıkları yeni görevleriyle, yeniden siyasette etkili olmaları bekleniyor.

 

Kongrede “Tokat” Dövizleri Açıldı

 

Kongreyi Tokat'tan takip etmeye giden partililer Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması boyunca ellerinde “Tokat” yazan minik pankartları sürekli açık tuttu. Genel başkan Erdoğan'ın konuşmasının basında şehirleri selamlarken Tokat için sarf ettiği, "Kendisi bir bağ içinde, bizim gönlümüz onun içinde" sözleri Tokatlılar tarafından coşku ile alkışlandı. Mehmet Akif Ersoy'un "İmandır o cevher ki İlahi ne büyüktür. İmansız olan paslı yürek, sinede yüktür" dizelerini paylaşan Erdoğan, bugüne kadar hangi mücadeleyi yürüttülerse, hangi başarıları kazanmışlarsa hepsini de bu iman, bu inanç, bu azim sayesinde gerçekleştirdiklerini belirtti. Bundan sonra da aynı hissiyatla Sırat-ı Müstakim üzere yürümeye, ter dökmeye, gerektiğinde canlarını ortaya koymaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Eksikten ve yanlıştan münezzeh olan sadece Rabb'imizdir. Biz fanilerin elbette hatası ve eksiği olmuştur, olacaktır. Önemli olan istikameti doğru, kalbi ferah, yüreği sağlam, azmi güçlü tutmaktır. Gerisi Allah'ın takdiri ve milletimizin tespit ve takdiridir." ifadesini kullandı.

 

Yola 75 Kişilik Mkyk İle Devam Edilecek

 

Ak Parti üye kayıt sayısının 13 buçuk milyona ulaştığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hamdolsun şu ana kadar, kurulduğumuzdan bu yana kadar üye kayıt sayımız 13 milyon 500 bine ulaştı. Bırakın Türkiye'yi, dünyada böyle bir siyasi parti yok. Hamdolsun 1 milyonu aşkın genç üyesiyle yaklaşık 5 milyonu aşkın kadın üyesiyle ve bunun dışında da ana kademe üyesiyle dünyada bir başkası yok. Türkiye'de zaten yok. Artık önümüzde ne var, 2023 var. Bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir MKYK değil, 75 kişilik MKYK ile yola devam edeceğiz. Ayrıca 'yedek' diye bir ifade var. O da 35 kişi ama onlar yedek olarak kalmayacak. Onlar da aynen 35 kişiyle beraber asil üyeler gibi çalışacaklar” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde yeniden Ak Parti Genel Başkanı seçildi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250