Niksarlı Yazarlardan Kültür Yayınlarına Katkı

Niksarlı Yazarlardan Kültür Yayınlarına Katkı
Bu haber 2021-09-09 09:40:04 eklenmiş ve 449 kez görüntülenmiştir.
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop istanbul escort

Niksar'ın Yazıcık Beldesinden emekli öğretmen Salih Cengiz'in “Zorlu Yolculuk” ve emekli Astsubay Ahmet Gayretli'nin “Kurşun Teğet Geçti” adlı kitapları çıktı. Danişmend Gazetesini ziyaret eden yazarlar, son çıkan kitaplarını gazetemiz imtiyaz sahiplerinden Serhat Gümen'e hediye etti.

 

Yazdığı eserlerle eğitime ve kültür konularına değinen, Eğitimci Yazar emekli Salih Cengiz, beraberinde emekli Astsubay Ahmet Gayretli ile birlikte Danişmend Gazetesini ziyaret etti. Gazetemiz imtiyaz sahiplerinden Serhat Gümen ile bir süre sohbet eden yazarlar, yeni çıkardıkları kitapların tanıtımı yaparak hediye ederek; “Kültür ve sanata verdiğiniz önem ve destekten dolayı Danişmend Gazetesine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Ziyaretlerinden dolayı Cengiz ve Gayretli'ye teşekkürlerini ileten Serhat Gümen ise, kendilerine başarılar diledi.

 

“Zorlu Yolculuk”

 

Kitabında zorlu kış şartlarında 32 km'lik zorlu bir yaya yolculuğunu anlatan Salih Cengiz; “34 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli oldum, şimdiye kadar 30' yakın ilkokul matematik ders kitabı yazdıktan sonra, 2018 yılında “Zorlu yolculuk” adlı kitabımı çıkardım. Ondan öncede zaten Yazıcıklı öğretmenleri anlatan “Köy Enstütileri” adlı kitabımı çıkarmıştım. Zorlu yolculuk kitabımda başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim. 1971 yılında ilk defa Hakkari'ye öğretmen olarak tayin oldum, oradan 150 km uzaklıktaki Uludere'nin bir köyüne tayin olup giderken kışın karda yapılan 32 km'lik zorlu bir yaya yolculuğu anlatılmakta. Kitabın adı da zaten buradan geliyor” dedi.

 

“Kurşun Teğet Geçti”

 

Emekli Jandarma Astsubay Ahmet Gayretli ise “Kurşun Teğet Geçti” adlı kitabında Güneydoğu'da yaşadığı acı olayları okuyuculara aktardığını belirterek; “Emekli Jandarma astsubayım. 1971 senesinde Jandarma astsubay okuluna girdim, 1977 senesinde mezun oldum. 1983 senesinde Açıköğretim Fakültesi İş idaresi bölümünü bitirdim. Türk Silahlı Kuvvetlerine 25 yıllık bir hizmetim oldu jandarma olarak. Emekli olduktan sonra başımdan geçen acı ve tatlı anıları yazmaya çalıştım, bu arada iki dönem şark hizmeti Şırnak'ta, Muş'ta ve Tunceli'de teröristlerle (Pkk) mücadelemiz yoğun bir şekilde devam etti. Kitabımdaki acı ve tatlı anılarımızda genellikle Güneydoğu olaylarına değindim. Bir Binbaşı, bir astsubay, oniki er şehit verdik. Bir er ve ben sağ kaldık. Niksarlı çok sevdiğim ve çok saygı duyduğum Ahmet Malay'da benimle birlikteyken bir olayda şehit oldu. Yani Güneydoğu'da yaşadığım gerçek olayları “Kurşun Teğet Geçti” adlı kitabıma aktarmak istedim” dedi.

 

Bu arada her iki kitabın da Göl Yayıncılıktan www.golkitap.com adresinden temin edilebilir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250