Alim Yıldırım, Ekmekçiler Odasına Aday Olduğunu Açıkladı

Tokat'ta 18 yıldır yufka ve kadayıf üzerine esnaflık yapan Alim Yıldırım, Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası'na başkan adayı olduğunu açıkladı.
Bu haber 2021-09-13 11:10:21 eklenmiş ve 458 kez görüntülenmiştir.
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop istanbul escort

Tokat'ta 18 yıldır yufka ve kadayıf üzerine esnaflık yapan Alim Yıldırım, Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası'na başkan adayı olduğunu açıkladı.

 

Tokat'ta 18 yıldır yufka ve kadayıf üzerine işletmesi bulunan evli ve 3 çocuk babası 39 yaşındaki Alim Yıldırım, toplamda 27 yıllık meslek hayatında kazandığı tecrübe ve birikimi, Tokat Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası Başkanlığına aday olarak meslektaşları için fayda sağlamaya yönelik kullanacağını açıkladı.

 

Niksar Danişmend Gazetesi'ni ziyaret ederek başkan adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Yıldırım, gazetemiz imtiyaz sahiplerinden Serhat Gümen ile görüştü.

 

1994 yılında Niksar'da çırak olarak işe başladığını belirten Alim Yıldım; “1994 yılından bu yana yufka kadayıf işletmeciliğinde çırak olarak Niksar'da İbrahim ustanın yanında işe başladım. Bize bu mesleği sevdirdiği için kendisine teşekkür ediyorum. 2004 yılında Tokat'ta Karadeniz Yufka Kadayıf imalathanesini kurarak yaklaşık 18 yıldır Tokat'ta esnaflık yapmaktayım. Ben bu işyerini açarken bir çuval un ile başladım, zor bir süreçten geçtik ama şükür Allah'a bu günlere geldik. İşletmemizde 11 personel çalıştırıyorum, hepsi de sigortalı” dedi. 

 

Farklı projelerle ve Tokat'ta esnafların sorunlarını çözmek için bu yola çıktığını belirten Yıldırım; “Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası'nın genel kurulunda başkanlık için aday olmaya karar verdim. Gençlerin önünün açılması yeni bir heyecan ve atmosfer olması açısından başkanlığa aday olmaya kadar verdim. Projelerimiz var, Tokat'ta Karadeniz Yufkayı nasıl bir marka haline getirdiysek, Türkiye'ye de Tokat Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odasını bir marka haline getirmek için çalışacağız. Büyük projelerimiz var, ekip arkadaşlarımızla yeni projeler üzerinde de çalışıyoruz ilerleyen günlerde bir basın toplantısıyla projelerimizi teker teker açıklayacağız, inşallah Tokat'ımıza faydalı projelerimiz olacak. Tokat Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası'na bağlı bulunduğumuz için bizim sıkıntılarımızı da en iyi esnaf olan bilir. Haliyle bizde esnaflarımızın mevcut sorunlarını biliyoruz ve onların çözümü noktasında gerekli adımları atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Oda üyelerimizin çok daha iyi şartlarda, daha az girdi maliyetleri ile üretimlerini yapabilecekleri koşulları sağlamaya yönelik çalışmalarımız da olacak. Yola çıktığımız arkadaşlarımızla istişareli olarak çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Aynı şekilde alacağımız kararlar öncesinde üyelerimizin de fikirlerini alarak davranacağımız; vereceğimiz taahhütlerimizin başında geliyor. Aldığımız kararın şehrimize ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyor, üyelerimizden desteklerini bekliyoruz” diye konuştu. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250