Tokat’ta 7. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu Yapıldı

Tokat’ta 7. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu Yapıldı
Bu haber 2021-09-19 00:30:08 eklenmiş ve 219 kez görüntülenmiştir.
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop istanbul escort

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Eğitim Fakültesinde 7. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu yapıldı.

 

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda düzenlenen sempozyumun açılış konuşmasını Sempozyum Düzenleme Komitesi Başkanı Doç. Dr. Fatih Yazıcı yaptı. Yazıcı, 100'ün üzerinde yerli ve yurt dışından araştırmacının bildiriler ile sempozyuma destek verdiğini, sempozyum programında 4 adet panel, 1 konferans ve 3 atölye çalışmasının yer alacağını kaydetti. TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise konuşmasında üniversite bünyesinde 'değerlerimiz' seçmeli dersinin tüm öğrencilere verildiğini ve bu ders ile ilgili olarak da eğiticilerin eğitiminin tamamlandığını söyledi. 

 

Tarihimizi hepimizin bildiğini ancak tarihimizi özümseyerek üzerimizde etkisinin olması gerektiğini ifade eden Rektör Şahin lise eğitiminde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğretmeninin dersi neredeyse yaşayarak anlattığını ve tarih, kültür, Atatürk sevgisini kendilerine aşıladığını ifade etti. Bu anlamda bilgiyi bilmenin ve karşıdakinin hayatını etkileyecek nitelikte aktarmanın önemine değinen Rektör Şahin, bugünkü uluslararası sempozyumun konusunun da Tarih eğitimi ve onun eğiticilerinin bu örneklerden yola çıkarak alması gereken yüksek kültür, eğitim, bilgi ve beceri olduğunu söyledi

 

Son olarak konuşma yapan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserlerini bünyesinde barındıran önemli tarihi bir şehir olduğunu dile getirdi. Tokat hakkında açıklayıcı bilgiler de aktaran Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın yarısının orman, kalan yarısının 4'te üçünün tarım arazisi ve 4'te birinin meralarla kaplı olduğunu ve 3 büyük nehrin Tokat'tan geçtiğini ifade ederek katılımcıların burayı mutlaka gezmelerini söyledi.

 

Konuşmalar sonrası moderatörlüğünü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eren Yürüdür'ün yapmış olduğu “Göçmenlik Yurttaşlık ve Tarih Eğitimi” konulu açılış paneli gerçekleştirildi. Panele Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Köksal konuşmacı olarak katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250