Avrupa Spor Haftası Başladı

Avrupa Birliği ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Spor Haftası” etkinlikleri Tokat'ta başladı.
Bu haber 2021-09-25 18:43:00 eklenmiş ve 205 kez görüntülenmiştir.
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop istanbul escort

Avrupa Birliği ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Spor Haftası” etkinlikleri Tokat'ta başladı. Etkinliklerdeki esas amaç ise toplumda hareketlilik bilinci ile spora teşvik edici çeşitli sportif faaliyetlerini icra etmek.

 

2020 yılından itibaren, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupa Delegasyonu tarafından, Türkiye adına Avrupa Spor Haftası kapsamında yapılacak tüm etkinliklerin koordinasyonu ve yetkisi Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'na verildi.

 

Avrupa Spor Haftası, Avrupa Birliği ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında geleneksel olarak düzenlenen, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini ve sağlıklı yaşam kültürünü arttıran, toplumda hareketlilik bilinci ile spora teşvik edici çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanan önemli bir proje olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan program kapsamında 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Avrupa Spor Haftası açılış programı; Tokat Vali Yardımcısı Kaya Çelik, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Şube Müdürleri Ömer Besler, Oktay Düzen, Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın, Antrenörler, Sporcular ve ailelerin katılımlarıyla 23 Eylül 2021 Perşembe günü saat 11:00' de Hüseyin Akbaş Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 

Her Yaştan Vatandaşın Katılımı Bekleniyor


Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program 81 İl ile aynı anda açılışı gerçekleştirildi. Avrupa Spor Haftası açılışında konuşma yapan Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar; Her yıl 23-30 Eylül tarihlerinde kutlanan Avrupa Spor Haftası kapsamında “Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri” tüm dünyada Be Active temasıyla düzenlenecek etkinliklerle spor branşlarının tanıtılması, obeziteyle mücadele, spor ve sağlık turizminin desteklenerek İlimizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemekteyiz. Ülkemizde spor kültürünün toplumsal tabana yayılması adına yapılan spor yatırımlarından, spor branşlarının tanıtılacağı ve 3'ten 93'e her yaştan vatandaşımızın katılım göstereceği spor festivali havasında bir etkinlik düzenlenecektir.

 

Projenin Başlıca Amacı Herkesi Spora Yöneltmek


Projenin Amaçları: Sağlıklı yaşam ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak, Spor kültürünün tabana yayılarak demokratikleşmesini sağlamak, Digital medyayı etkin kullanarak spor branşlarının bilinirliğini arttırmak, spor, fiziksel aktiviteler gibi konular hakkında bilgi ve farkındalığı artırmak, Bireylerin spor branşlarına daha bilinçli katılımını sağlamak, Sağlıklı beslenme bilincinin oluşmasını sağlamak, Ülkemizin spor, sağlık ve kültür turizmine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri sadece bir hafta boyunca değil, bireyleri ve toplumu ömür boyu sürecek fiziksel aktiviteye teşvik edecek ve daha sağlıklı ve daha zinde bir toplum olma yönünde büyük bir fayda sağlayacaktır.

 

Türkiye'nin Bir Spor Ülkesi Olduğunu Göstermek İstiyoruz

 

Bu anlamda Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri ile ilimizdeki spor alanındaki mevcut potansiyelinin etkin kullanılması ve geliştirilmesi ile birlikte, Türkiye'nin bir spor ülkesi olarak konumlandırılması, gerçekleştirilecek sportif etkinliklerle ülkeler arasındaki en prestijli ülke olması bakımından spor ve sağlık turizmini bir itici güç, bir katalizör olarak görmekte, bu sayede ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemekteyiz. Bu kapsamda Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri sloganı ve Be Active temasıyla düzenleyeceğimiz Avrupa Spor Haftası etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyorum" dedi. Spor Tokat GSB Spor Okullarımızda çalışmalarına devam eden sporcularımız tarafından yapılan Halk Oyunları ile sportif gösteriler ile Avrupa Spor Haftası açılış programı son erdi” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250