Atatürk Ortaokulunda TUBİTAK Bilim Fuarı

Niksar'da Atatürk Ortaokulunda, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliği ile Bilim Fuarı açıldı.
Bu haber 2022-05-14 12:24:15 eklenmiş ve 208 kez görüntülenmiştir.
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop istanbul escort

Niksar'da Atatürk Ortaokulunda, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliği ile Bilim Fuarı açıldı.

 

Kaymakam İlhami Doğan, TÜBİTAK tarafından her yıl okullara verilen bilimsel destek çalışmaları sayesinde Niksar Atatürk Ortaokulunda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisine katıldı. 

 

Fuarda; 45 öğrenci ve 10 danışman öğretmen katkısıyla 9 araştırma, 6 tasarım projesi olmak üzere toplam 15 proje sergilendi.

 

Bilim fuarını gezip inceleyen ilçe Kaymakamı İlhami Doğan, öğrencilerin yaptıkları projeleri tek tek inceleyerek bilgiler aldı. Kaymakam Doğan, çok güzel ve anlamlı projelerin yapıldığını belirterek, öğrencileri ve öğretmenleri çağdaş bilim yolundaki gayretli çalışmalarından ötürü tebrik etti. Programlar yapılan ikramların ardından sona erdi.

 

Proje Yürütücüsü Fen Bilimleri Öğretmeni Ahmet Doğanses bilim fuarı ile ilgili olarak verdiği bilgilerde şunları kaydetti; “Yaptığımız çalışmalarımızdaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatla bağdaştırarak, problemlerine eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamaktır. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda 9 u araştırma projesi ve 6 sı tasarım projesi olmak üzere toplam 15 proje ; 45 öğrencimiz ve 10 danışman öğretmenimizin katkısıyla sergilendi” dedi.

 

Bilim fuarına Kaymakam Doğan'ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Azmi Yıldırım, Kurum Müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250