Geleceğin Hafızları Başarılarla Dolu Bir Yolculuğa Hazırlanıyor

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mehmet Akif Proje İmam-Hatip Ortaokulu hafızlık öğrencileri tarafından “Geleceğin Hafızlarına Makam Dersleri” proje tanıtım programı gerçekleştirildi.
Bu haber 2022-06-21 00:53:37 eklenmiş ve 224 kez görüntülenmiştir.
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop istanbul escort

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mehmet Akif Proje İmam-Hatip Ortaokulu hafızlık öğrencileri tarafından “Geleceğin Hafızlarına Makam Dersleri” proje tanıtım programı gerçekleştirildi.

 

Tokat Mevlevihane Vakıf Müzesi'nde gerçekleşen programa, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, M.Akif Proje İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kamil Yunal, öğretmenler ve hafızlık öğrencileri katıldı.

 

Türkiye de bir ilk olan bu proje kapsamında, ortaokul eğitimlerinin yanında hafızlıklarını tamamlayan öğrencilere, ses ve makam eğitimi verilecek. Ayrıca bu proje ile eğitimlerini ve hafızlıklarını tamamlayan öğrencilere, ses ve makam eğitimleri verilerek, tam donanımlı bir şekilde yetişmeleri ve düzenlenen yarışmalarda da Tokat ilini başarılı bir şekilde temsil etmeleri hedefleniyor.

 

Programda konuşma yapan İl Müftüsü Abdullah Pamuklu: “Hafızlık, insan için nice güzellikleri olan bir nimettir. Hafızlık, bir adım önde olmaktır. İmam-Hatip okullarında, bu işin merkezinde yetişmek ve bunun yanında bir de hafızlığı eklemek çok büyük bir nimettir. Sizler geleceğin önderleri, din ile ilgili akla takılan bir konuda danışma mercii olacaksınız inşallah. Bu bilinçle ve sorumlulukla daima kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeye gayret edin. Çünkü, İmam Hatip Lisesi öğrencisi, mezun olduktan sonra, başka alanlarda meslek dallarını tercih etse dahi bulunduğu toplumda her zaman dini konularda kendisine danışılan, boş zamanlarında kendisinden dinî anlamda hizmet beklenilen fahri bir din gönüllüsü adayıdır. Bu bakımdan Mehmet Akif Ersoy Proje İmam-Hatip Ortaokulu olarak başlatılan bu proje gerçekten çok önemlidir ve inşallah bu eğitimi alıp mezun olan siz hafızlarımız geleceğin başarılı hafızları olacaksınız. İlmek ilmek ilerlediğiniz bu yol, gelecekte meyvelerini aldığınız, başarılarla dolu bir yol olacak inşallah. Başta aileleriniz olmak üzere, sizleri geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, gayretlerinizden dolayı her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250