Komandolardan Muhteşem Gösteri

Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan törende Jandarma Komandolar gösterileriyle göz doldururken arama tarama köpeklerinin gösterisi alkışlarla izlendi.
Bu haber 2022-06-23 00:43:35 eklenmiş ve 234 kez görüntülenmiştir.
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop istanbul escort

Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan törende Jandarma Komandolar gösterileriyle göz doldururken arama tarama köpeklerinin gösterisi alkışlarla izlendi.

 

14 Haziran Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümü kutlama töreni Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve İl Protokolünün katılımları ile Tokat Ali Yücel kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

 

Tokat İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahri Bostancı ev sahipliğinde gerçekleşen törende İl Jandarma Teşkilatı mensupları hazır bulundu. Kutlamalar kapsamında ilk önce Jandarma teşkilatı mensupları araçlarla konvoy geçişi yaptı. Öğleden sonra ise tören düzenlendi.

 

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'in mesajının okunmasının ardından törende Jandarma Teşkilatının tarihçesi Jandarma Teğmen İbrahim Sarıtaş tarafından okundu. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı yaptı. Albay Bostancı konuşmasında tüm katılımcılara teşekkürlerini dile getirirken TOGÜ TÖMER Müdürü Dr. Muhammed Avşar'ın komutanlık ziyaretinde takdim ettiği buram buran vatan ve kahramanlık kokan 'Vatan Duası' isimli eserinden çok beğendiği 'Erenler ölmez' şiirini okudu.

 

Komutan Bostancı, Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli ile görevlerini icra ederken her zaman ve her yerde, yürürlükteki kanunları kendisine rehber olarak aldığını, her türlü çözümü hukuk içinde aradığını vurguladı. Yurdun her köşesinde halkla daima iç içe, büyük bir özveri ile görev yapan, Devletin vatandaşa açılan ilk kapısı konumundaki jandarmanın Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşların hak ve özgürlüklerine saygılı şekilde güvenlik hizmeti sunmayı hedef aldığını dile getirdi. Başarılarla dolu 183 yıllık köklü maziye sahip Jandarmanın yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu söyledi.

 

Tokatlı Şehidin Annesi Ve Babası Da Törende

 

İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı, konuşmasının bir bölümünde, kutlama etkinliklerine katılan şehit ailesini andı. 14 Haziran 2020 tarihinde şehit düşen Tokatlı Jandarma Er Muhammet Yılmaz'ın anne ve babası Lütfiye – Vehbi Yılmaz çiftini saygıyla taltif etti, bu vesile ile tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine, milletimize başsağlığı diledi. Tüm kahraman jandarma için güçlü bir alkış isteyerek konuşmasını bitirdi.

 

Vali Hatipoğlu'ndan Tebrik

 

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu da bir selamlama konuşması yaptı. Jandarma Teşkilatının göreve başladığı ilk andan itibaren her zaman yanı başlarında bulunduğunu belirtti. “Sırtımızı sağlama dayadığımız en mümtaz kurumlarımızın başında gelmektedir. Kahraman Türk Ordusuyla beraber Oğuz Han'a kadar varan bir tarihe sahip.” dedi. Jandarma Teşkilatının her geçen gün gelişmekte olduğunu vurguladı. Yaşamlarının bir hayat tarzı haline geldiğini, eşlerinin, çocuklarının da çokça fedakarlık, feragatları olduğunu belirtti. Tüm ailelerine bu büyük fedakarlıklarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

 

Yarışmalarda Derece Yapanlara Ödülleri Verildi

 

Konuşmaların ardından Jandarma Kuruluş Yıldönümü için şiir yarışmasında dereceye giren Gaziosmanpaşa Ortaokulu Öğrencisi Merve Beray Şahinkaya, 26 Haziran Ortaokulu Öğrencisi Elif Naz Uymaz, Melisa Sever'e, resim yarışmasında derece giren Şehit Sinan Bilir Ortaokulu öğrencisi Ceylin Ayyıldız, Şefika Atik, Çamlıbel Ortaokulu öğrencisi Nazife Damar'a, makale dalında derece yapan 26 Haziran Ortaokulu öğrencisi Doğa Dişyar'a ödülleri protokol tarafından takdim edildi.


Jandarma Köpekleri Gösteri Yaptı, Komandolar Göz Doldurdu

 

Kutlama etkinliklerinde Jandarmanın en yakın mesai içinde oldukları arama-tarama köpeklerinin gösterisi ise göz doldurdu. 'Usta' isimli çay ve tütün tespiti köpeğinin valiz içine saklanan tütünü bulması, 'Talan' isimli iz takip köpeğinin itaat gösterisi, 'Gürgen' isimli asayiş operasyon köpeğinin suçluların yakalanması, üst araması, rehine kurtarma esnasındaki hareketleri, 'Pika' isimli erzak tespit köpeğinin itaat ve petlatton engellerini aşma gösterisi alkışlarla, keyifle, gururla izlendi. Folklor gösterisi, komandoların gösterisi, tören kıtasının Jandarma Marşını okuması ve tören geçişi ile kutlama son buldu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250