Zile Gönül Elçileri Hasta Ziyaretinde..

Zile Gönül Elçileri Hasta Ziyaretinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Aralık 2012'de başlattığı ve iki yıl boyunca devam edecek olan 'Toplum Kalkınmasında 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında Zile Gönül elçileri aile ziyaretlerini sürdürüyor.
Bu haber 2013-05-17 18:04:17 eklenmiş ve 2254 kez görüntülenmiştir.

Zile Gönül Elçileri Hasta Ziyaretinde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Aralık 2012'de başlattığı ve iki yıl boyunca devam edecek olan 'Toplum Kalkınmasında 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında Zile Gönül elçileri aile ziyaretlerini sürdürüyor.

İlçede Kaymakam Nuri, Özder'in Eşi Burcu Özder öncülüğünde devam eden gönüllülük esasına dayalı projede, İlçe Merkez, Beldeler ve köylerde toplumun dezavantajlı gruplarından önceliği bulunan kadın, çocuk, yaşlı, özürlü, gazi ve şehit aileleri tespit edilerek, ilgili kişiler evlerinde ziyaret edilerek, sorunlarına çözüm aranıyor.

Gönül Elçileri Aile ziyaretleri programı kapsamında Tutlupınar Mahallesi’nde ikamet eden Taliha Obut'a hasta ziyareti yapıldı.

Zile Kaymakamı Nuri Özder'in Eşi Burcu Özder, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel'in Eşi Hülya Vidinel, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şadiye Erkol ve Kaymakamlık Çalışanı Şerife Küpçüoğlu, Tutlupınar Mahallesinde İkamet eden yaşlı ve aynı zamanda hasta olan Taliha Obut'u evinde ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında hastaya hediye veren Burcu Özder ve beraberindeki Gönül Elçileri, sağlık durumuyla ihtiyaçları hakkında bilgi alarak yakından ilgilendiler.

Yaşlı ve hasta şekilde yaşamını sürdüren ve yürüme zorluğu çeken Taliha Obut Gönül Elçilerinin ziyaretinden oldukça mutlu olduğunu belirtti.

Burcu Özder, Zile’de Gönül Elçisi sayısının artmasından ziyade gönüllülük faaliyetlerine ağırlık verdiklerini söyledi. İnsanlara örnek olacak faaliyetler sürdürdüklerini dile getiren Özder, "İlçemizde sıkıntısı olan mağdur ve muhtaç olan vatandaşlarımızın ihtiyaçları ve sorunlarının giderilmesi amacıyla köprü vazifesi gördüklerini belirterek, amaçlarının bu ailelerde farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250