CHP İl Başkanlığında Devir Teslim

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığı'nda devir-teslim töreni yapıldı. Dün İl Binasında gerçekleşen devir-teslim töreninde Milettvekili Aday adaylığını açıklayan Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, görevini Murat Yazıcı'ya devretti. Törende konuşan İl Başkanı Murat Yazıcı, “Partimizi, Millet İttifakını iktidar yapacağız” dedi.
Bu haber 2023-01-23 10:15:21 eklenmiş ve 141 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığı'nda devir-teslim töreni yapıldı. Dün İl Binasında gerçekleşen devir-teslim töreninde Milettvekili Aday adaylığını açıklayan Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, görevini Murat Yazıcı'ya devretti. Törende konuşan İl Başkanı Murat Yazıcı, “Partimizi, Millet İttifakını iktidar yapacağız” dedi.

 

Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz'ün CHP Tokat Milletvekilliği Aday Adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından Makine Mühendisliği yapan ve Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz'ün başvekilliğini yürüten Murat Yazıcı, Genel Merkezden gelen yazının ardından yönetimin kendi aralarında yaptığı oylama ile İl Başkanlığına seçilmişti. Dün İl Binasında gerçekleşen devir-teslim töreninde Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, görevini Murat Yazıcı'ya devretti. Gerçekleşen devir-teslim törenine Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, CHP Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir ve çok sayıda Parti üyeleri katıldı.


 

“Millet ittifakını iktidar yapacağız”

 

Eski İl Başkanı ve CHP Tokat Milletvekilliği Aday Adayı Çağdaş Kurtgöz açıklamasında, “3 yıldır sürdürdüğümüz İl Başkanlığını görevini bugün genel merkezden gelen bir yazı ile kendi il yönetimimizin kendi aralarında bir seçim yaparak İl Başkanlığı Yönetim kurulumuzun oylarıyla Murat Yazıcı kardeşimiz seçildi. Bu büyük onur ve gururla yürüttüğüm İl Başkanlığı görevini sevgili kardeşim Murat Yazıcı'ya devir-teslim edeceğiz. Şunu her zaman bilmenizi isterim ki Cumhuriyet Halk Partisi'nin gençlik kollarından gelen il yöneticiliği görevlerini uzun bir süre üstlenen ve en sonda il başkanlığı olanı,  Milletvekilliği aday adayı olan bir kardeşiniz olarak her zaman partinin bir neferi olduğumu verilecek her türlü göreve her zaman yapacağıma ve her zaman yanınızda olacağımı bilmenizi isterim. Bugün bu görevi teslim ederken Sayın Murat Yazıcı Başkanımızın bu görevi layığı ile yapacağını eminim. Kendisi iki tane genel seçim atlattı ve bu seçimlerde de aktif görevlerde bulundu. Çok büyük bir görev aldı, çünkü önümüzdeki seçimler kader seçimleri olacak. Bu seçimde de örgütün başı olarak hem birlikte il yönetim üyeleriyle el ele verip hep birlikte bu işi başaracağız. Partimizi, Millet İttifakını iktidar yapacağız. İnşallah Sayın Genel Başkanımızla bu ülkenin Cumhurbaşkanı yapıp Ülkenin kurucu ayarlarına tekrar hep birlikte döndüreceğiz. Sevgili kardeşim Murat Yazıcı'ya grevinde başarılar diliyor hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

 

 

“Bu Görevi Layığıyla Yapacağıma İnancım Sonsuzdur”

 

CHP Tokat Milletvekilliği Aday Adayı Çağdaş Kurtgöz açıklamasının ardından yeni Başkan Murat Yazıcı ise, “Yaklaşık 3 yıl önce Çağdaş Başkanımın önderliğinde yönetim kurulu olarak göreve geldik. O gün ki ilk heyecanla bu görevi hala sürdürmekteydik. Genel Merkezimizin Başkanımıza Milletvekilliği Aday Adayı için istifa etmesinden ötürü gönderdiği yazıyla birlikte İl Yönetim Kurulu üyelerimizin takdirleriyle il başkanı olarak yönetimimizden seçildim. Bir görevi devraldım, Çağdaş Başkan çıtayı ileri bir seviyede bıraktı. O çıtanın peşinden koşmak için elimden geleni gerçekleştireceğim ama bu arada da bana şöyle bir iyilik yaptı. Sizler gibi Tokat Sevdalısı, Tokat için gönlünde ateş yanan bir yol arkadaşları bıraktı. Bu sayede bu görevi layığıyla yapacağıma inancım sonsuzdur. Öncelikle bundan sonra ki siyaset hayatında Çağdaş Başkanıma başarılar diliyorum. Bana bu görevi layık gördükleri için kıymetli Parti yönetime teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250