CHP’li Kamer Genç, Tokat’ta..

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM’de AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın küfürlü sözleriyle ilgili olarak, “O sözün bittiği yerin gerektiği zaman nasıl bir karşılık bulacağını zaman içerisinde göreceksiniz” dedi.
Bu haber 2013-05-22 18:14:21 eklenmiş ve 521 kez görüntülenmiştir.

 

CHP’li Kamer Genç, Tokat’ta
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM’de AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın küfürlü sözleriyle ilgili olarak, “O sözün bittiği yerin gerektiği zaman nasıl bir karşılık bulacağını zaman içerisinde göreceksiniz” dedi. 
Sivas’ta düzenlenen bir programdan sonra Tokat’a gelen CHP’li Genç, partililer tarafından il binası önünde çiçeklerle karşılandı. CHP İl Başkanı Duran Kum, CHP’li Genç’e AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın TBMM’de ağza alınmayacak kelimeler kullanmasının kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’ün konuşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kamer Genç, Reyhanlı’da yaşanan patlama olayına değinerek, bu süreçte Başbakan Erdoğan’ın Amerika’ya gitmesini eleştirdi. Genç, “Türkiye’de aslında yas ilan edilmesi gerekirken Tayyip Erdoğan sanki bu ülkenin başbakanı değilmiş gibi Amerika’ya hesap vermeye gitti. Böyle bir devlet yönetilemez. O bakımdan halkımızın bu gerçekleri görmesi lazım. Ülkemiz çok sıkıntılı bir dönemde” diye konuştu. 
TBMM’de AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın küfürlü sözlerinin hatırlatılması üzerine Kamer Genç şunları söyledi: 
“Ona dokunmak istemiyorum. Orada sözün bittiği yer. Bunları kabul etmek mümkün değil. O sözün bittiği yerin gerektiği zaman nasıl bir karşılık bulacağını zaman içerisinde göreceksiniz. Ayrıca Tokat halkına saygı duyuyorum, çok onurlu ve soylu bir halktır. Bana söylenen o lafları eğer kendileri vicdanları kabul ediyorsa, buyursunlar başka bir şey söyleyemem.”
CHP’li Genç, konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklayarak, “Mevcut anayasaya göre 20 milletvekili imza verirse herkes cumhurbaşkanı adayı olabilir. Ben bu 20 imzayı alacağıma inanabiliyorum. Çünkü Türkiye’de her hafta sonu bir yere gidiyorum ve insanların bana karşı davranışlarını sevgilerini görüyorum. Türkiye’de bugün rejimin bu duruma gelmesinin tek sorumlusu Abdullah Gül’dür. Çünkü o makam noter makamı değildir. Çünkü Tayyip Erdoğan’ın her istediğini yapıyor. Eğer yapılmasaydı ne bu memlekette ordu bu kadar çökertilirdi, yargı bağımsızlığı bu kadar kaybedilmezdi. Çünkü Cumhurbaşkanı devletin başındaki kişidir. Denetleme görevini yapmıyor, Tayyip’in emrinde” dedi.
CHP Milletvekili Kamer Genç, basın toplantısının ardından partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Genç, Tokat’tan karayolu ile Samsun’a geçecek.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250