“Düğünlerde Silah Atılmasın, Hayatlar Kararmasın”

“Düğünlerde Silah Atılmasın, Hayatlar Kararmasın” Projesi Tokat İl Emniyet Müdürü Osman Balcı: “Silaha hayır, mutluluğa ve geleceğe evet diyoruz”
Bu haber 2013-05-22 18:20:49 eklenmiş ve 918 kez görüntülenmiştir.

 

“Düğünlerde Silah Atılmasın, Hayatlar Kararmasın” Projesi 
Tokat İl Emniyet Müdürü Osman Balcı: “Silaha hayır, mutluluğa ve geleceğe evet diyoruz”
Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düğünlerde silah atılmaması için düğün davetiyelerinin içerisine konulmak üzere el ilanı uygulamasını başlatıldı. 
Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Düğünlerde Silah Atılmasın, Hayatlar Kararmasın” başlığında çalışma başlatıldı. Toplum Destekli Polislik Büro ekipleri tarafından düğün yapacak ailelerin davetiyelerin içerisine konulmak üzere 6 bin adet el broşürü bastırıldı. 
Tokat İl Emniyet Müdürü Osman Balcı, düğün yapacak olan vatandaşların kendi düğün davetiyeleri ile birlikte düğünde silah atılmaması için bastırılan broşürleri de içerisine koyarak dağıtabileceğini kaydetti. Tokat’ta huzur, güven ve mutluluğun bozulmaması için düğünlerde vatandaşların silah atılmamasını arzu ettiklerini ifade eden Balcı, “Vatandaşlarımızdan bu uygulamaya destek vererek hem kendi hayatını hem de başkasının hayatını karartmamalarını istiyoruz. Silaha ‘hayır’, mutluluğa ve geleceğe ‘evet’ diyoruz” dedi.
Balcı, Emniyet Müdürlüğü olarak düğünlerde ayrıca denetimlerinin devam edeceğini belirterek, “Tokat’ta düğünlerde silah atılması önemli ölçüde azaldı. Yaz ayı ile birlikte düğünler vatandaşlarımızın bu şekilde var olan bilinçlerini üst seviyeye çıkartmasını bekliyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250