Erbaa Devlet Hastanesinde Denetim.

Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Dr. Erol Yıldırım ve ekibi Erbaa Devlet Hastanesinde denetim yaptı.
Bu haber 2013-05-23 11:48:11 eklenmiş ve 2921 kez görüntülenmiştir.

 

Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Erol Yıldırım ile birlikte Hasta, Çalışan Hakları ve Güvenliği İl Koordinatörü Sosyal Hizmet Uzmanı Süleyman Güler. Sosyal hizmet Uzmanı Nurettin Bulut, Uzman Beyhan Gürer, Uzman Mustafa Doğan, Fadime Gamsız, Fatih Kayadibi, Hasan Nacak, Uzman Ahmet Kiraz, Uzman Ahmet Kocasaraç’tan oluşan ekip, Hasta ve Çalışan Hakları Birimlerini, Ameliyathaneyi, Yoğun bakım ünitelerini, Diyaliz Birimini, Enfeksiyon komitesinin çalışmalarını, Acil servisleri, Laboratuarları, Tıbbi atık depolarını denetledi.

Ekip ayrıca günün Kandil günü olması dolayısıyla bütün Çalışanları mekânlarında, hastaları servislerde ziyaret ettiler.

Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Erol Yıldırım ayrıca Hastane çalışanlarına tıbbi atıklar konusunda seminer verdi. Seminerde Gelişmiş ülkelerde Tıbbi Kuruluşların yarım milyon tıbbi atık ürettiklerine dikkat çekerek bu korkunç bir durum dedi. Bu yarım milyon atığın %77 sinin ise hastaneler tarafından üretildiğini kaydeden Yıldırım; bu durumun hastanelere büyük külfet getirdiğini ifa de ederek, bize düşen görev bu miktarı azaltmaktır” dedi

Yıldırım ayrıca; “Bu miktarın bu boyutlara ulaşmasının sebebinin ise Sağlık uygulamalarında kullanılan malzemelerin tek kullanıma dönüşmesidir. Üretim maliyet, üretilen malzemenin kullanım sonrası atık olarak imhası yada geri dönüşümü ise başka bir maliyet olarak karşımıza çıkmaktadır” şeklinde konuştu. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250