25 Kursiyer Sertifikalarına Kavuştu.

Zile Ticaret Meslek Lisesi ile Tokat İŞKUR İl Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdikleri “Kasiyerlik” kursunu başarıyla tamamlayan 25 kursiyere sertifikaları verildi.
Bu haber 2013-05-28 11:36:43 eklenmiş ve 646 kez görüntülenmiştir.

Zile Belediyesi Kültür evinde gerçekleşen törene İlçe Kaymakamı Nuri Özder, Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Tokat İŞKUR İl Müdürü İbrahim Akpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfi Göktekin, Zile TSO Başkanı Şükrü Sargın, Zile Ticaret Borsası Başkanı Emin Başsevinç, Ticaret Meslek Lisesi Okul idarecileri ve kursiyerler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan sertifika töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Serkan Kazan; İşsizlik dünyadaki pek çok ülke gibi ülkemiz de her zaman önemli bir sorunu olmuştur. Hedefimiz her alanda eğitimli, sağlam alt yapısı olan işgücünün yetişmesidir. Mesleki eğitim veren bir kurum olarak, sadece örgün eğitimi gerçekleştirmekten ziyade, ilçemizde ihtiyaç duyulan sektörlere yönelik, yıl boyunca çeşitli alanlarda mesleki kurslar düzenlemekteyiz. Gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalardan biri olan Kasiyerlik kursu ile işsizliğin önüne geçmede bir nebze olsun katkı sağlayabildiysek, bu bizim en büyük kıvanç kaynağımız olacaktır dedi.

Sertifika Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ise “Biliyoruz ki çıraklığını yapmadığımız işin ustalığı haramdır. Yine biliyoruz ki ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Çağımız bilgi çağı, bunun önemini fark eden Ticaret Meslek Lisemiz İŞKUR ile birlikte Kasiyerlik kursu düzenledi. Böylece ilçemizde bir taraftan işsizlere istihdam sağlanırken bir taraftan da ilçede faaliyet gösteren işletmelerin nitelikli eleman ihtiyaçları karşılanmış oldu. Emeği geçen her kese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından 16 Hafta süren kasiyerlik kursunu başarıyla tamamlayan 25 kursiyere sertifikaları verildi. Program sonunda İŞKUR İl Müdürü İbrahim Akpınar’a Zile Kaymakamı Nuri Özder tarafından ilçeye yapmış olduğu istihdam katkısında dolayı plaket takdim edildi.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250