Öğrenciler Huzurevini Ziyaret Etti.

Erbaa Mevlana Orta Okulu 4/C sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Atilla Er ve Din Kültürü Öğretmenleri Ahet Yıldırım ile beraber Erbaa Belediyesi Ali Özgül Huzurevi’ni ziyaret ettiler.
Bu haber 2013-05-28 14:06:32 eklenmiş ve 1113 kez görüntülenmiştir.

Öğrenciler huzurevi'nde bulunan yaşlılarımızın yalnız olmadıklarını hissettirmek ve morallerini yükseltmek amacı Erbaa Belediyesi Ali Özgül Huzurevi’ne ziyaret düzenlediklerini belirttiler.

Çocukları huzurevine götüren sınıf öğretmeni Atilla Er “Türk toplumunun yaşlıya hürmetini devamlı gösterdiğini ve bu özelliğin kaybedilmemesi gerektiğini söyledi. Yaşlılara sadece bir gün değil daime değer verilmesi gerektiğini belirten Er, “İnsan yaşlanır, ama ihtiyarlamaz. Yaşlılık ayrı, ihtiyarlık ayrıdır. Aslında ömrümüzün süresini nasıl yaşadığımız önem taşımaktadır. Yaşlılık dönemini ömrün son dönemi olarak görürsek yanılmış oluruz. Yaşlılık birçok güzellikleri beraberinde getirir. Hepimizin birer yaşlı adayı olduğunu düşünürsek, gelecekte bu karşımıza aynısıyla ve belki de daha fazlasıyla çıkacaktır. Her zaman yaşlılarımızın bilgi ve birikimlerinden yararlanmamız gerekir. Yaşlılar, bizim büyüklerimiz, baş tacımızdır. Buradaki her birey ayrı bir dünya, ibret alacağımız bir sürü hadise işitiyoruz. Yaşam tecrübelerini dinlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadık bile. Günümüzde yitirmekte olduğumuz insan sevgisi, saygı, yardımlaşma, paylaşım ve  dayanışmayı çok daha fazla hissedebiliyoruz. Bir zamanlar  hayatın tüm evrelerinden geçmiş ve hayatın türlü durumları sonucu yakınlarından ve geçmişinden uzakta sadece anıları ile birlikte yaşamakta olan büyükleri ziyaret etmek,  birinci sınıf dualarını almak gerçekten mükemmel bir duygu” dedi.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan Çocukların Huzurevine yaptıkları ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirirken şunları söyledi; “Öğrenci ve öğretmenlerimize hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Huzurevimize cıvıl, cıvıl çocuklar geldiğinde burada kalan insanlarımız gerçekten çok mutlu oluyorlar ve yalnızlıklarını unutuyorlar. Bizler her ne kadar burada yaşamak zorunda olan insanlarımızla ilgilensek ve her türlü desteği vermiş olsak da  çocukların ilgisi, sevgisi ve hürmeti onları ziyadesi ile memnun etmektedir” dedi.

 

 Öğrenciler huzurevindeki büyüklerinin ellerini öpüp hediyelerini verdikten sonra okullarına döndüler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250