Damla Sulama Eğitimi...

Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından Damla Sulama Sistem Projelendirmesi Ve Fertigasyon eğitimi verildi
Bu haber 2013-06-07 12:03:32 eklenmiş ve 862 kez görüntülenmiştir.

Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından Damla Sulama Sistem Projelendirmesi Ve Fertigasyon eğitimi verildi

Tarımda su kaynaklarının etkin biçimde kullanılmasında uygun sulama yönteminin seçilmesinin önemli olduğu, seçilen sulama yönteminin gerektirdiği sistemin tekniğine uygun planlanması ve araziye kurularak doğru işletilmesi halinde bu etkinliğin sağlanacağı ilkesinden hareketle, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nde (OKTAM) Damla Sulama Sistemleri Projelendirmesi ve Fertigasyon eğitimi düzenlendi.

Müdürlüğün toplantı salonunda 28-29 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen eğitime; İlimizde damla sulamanın yoğun olarak yapıldığı ilçelerden toplam 27 adet teknik personel katılım gösterdi.

Eğitim programı, Araştırma İstasyonu Kordinatörü A.Serhat Edizer'in kurumun dünü bugünü, kurumda yürütülen projeler, proje hedefleri ve eğitim faaliyetleri gibi konular ile ilgili bir sunu yapmasıyla başladı. Konu uzmanları Zir. Yük. Müh. Oğuzhan Aydın'ın ve Dr. İ. Kürşat Özyurt'un konuyla ilgili anlatımlarıyla devam eden ve arazi uygulamalarına da yer verilen eğitim, ikinci günün sonunda programa katılan kursiyelere katılım belgelerinin sunulması ve Kurum Müdürü Atila Altıntaş'ın eğitmenlere ve kursiyerlere teşekkür konuşması ile tamamlandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250