NİKSAR ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Niksar’ı ziyaret eden Borajet Havacılık pilotlarından Emekli Yarbay Muzaffer Selamoğlu ve eşi Handan Selamoğlu yaz tatillerinin ilk durağı olarak Niksar’ı ve Çamiçi Yaylası’nı tercih ettiler.
Bu haber 2013-06-11 13:00:11 eklenmiş ve 3156 kez görüntülenmiştir.

Niksar’ı ziyaret eden Borajet Havacılık pilotlarından Emekli Yarbay Muzaffer Selamoğlu ve eşi Handan Selamoğlu yaz tatillerinin ilk durağı olarak Niksar’ı ve Çamiçi Yaylası’nı tercih ettiler. Niksar Kamping bungalovlarında kalan konuk pilot ve eşi, Çamiçi Yaylası’nın doğasına hayranlıklarını her defasında dile getirerek Niksar’da yaşayan halkın bu anlamda çok şanslı olduğunu belirttiler.

 

             Emekli Yarbay Muzaffer Selamoğlu; “Pilot olarak bölgeye çok çeşitli uçuşlarda bulundum. Tatil amaçlı geldiğim Niksar’ı gördüğümde, daha önce gelmediğim için kendimi sorguladım. Niksar ve çevresi gerçekten görülmeye ve gezilmeye değer özelliklerle dopdolu. Türkiye’de yaşayıp da Niksar’ı tanımamış olmak bence büyük bir noksanlıktır.” dedi.

 

            Tarihi kaleden Niksar’ın doyumsuz güzelliğini izleyen Selamoğlu çifti, Melik Gazi Türbesi, Arasta, Leylekli Köprü, Cahit Külebi ve Şair Emrah’ın anıt mezarları,  Çöreğibüyük Cami ve Ulucami’yi ziyaret ettiler.

 

            Çamiçi Yaylası’nda Niksar Belediyesi tarafından inşa edilen Niksar Kamping’e rezervasyon yaptıran Emekli Yarbay Muzaffer Selamoğlu, tesiste bulunan bungalovlara Ankara’dan gelen akrabaları Recai Tekin ve eşi Filiz Tekin ile birlikte yerleştiler. Handan Selamoğlu; “Ben Niksar’a bir sene önce yine gelmiştim. Niksar Kamping yeni açılmış bir tesis. Böyle bir tesisi Niksar’a kazandırdığı için önce Niksar Belediyesi’ni sonra emek veren Niksar halkını kutluyorum. Doğal yapısı itibariyle küresel ısınmanın olumsuz etkilerinden en son etkilenecek yerlerden biri olan Niksar ve Çamiçi Yaylası, coğrafi özelliklerinden ve iklim yapısından dolayı her gün önemi artmaktadır. Niksar Kamping ise herkes için oldukça hesaplı bir tesis. Eşimle ben günlüğüne 50 TL. vererek bungalov kiraladık. Ormanda yayla havası soluyarak ve neşeyle geçirdiğimiz mutlu anlarımızı döndüğümüzde dostlarımızla mutlaka paylaşacağız ve yakınlarımızın da Niksar’a, Çamiçi’ne gelmelerini sağlayacağız.” dedi..

 

            Muzaffer ve Handan Selamoğlu çiftini kampta ziyaret eden Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar; “Muzaffer Selamoğlu Beyi ve eşi Handan Hanımefendiyi ve de Ankara’da yaşayan akrabaları Niksarlı hemşehrimiz Recai Tekin Bey ve Filiz Hanımı Niksar’da görmekten, Niksar Kamping’te konuk etmekten mutluyuz. Kendilerinin de takdirleri üzere Niksar’ımız zoru başarmıştır. Niksar’a her gün çeşitli yörelerden tur guruplarının gelmesi bu başarının kanıtıdır. Ekiplerimiz sadece bu senenin değil gelecek yaz mevsiminin de organizasyonlarını planlıyorlar. Turizm yapmanın hassasiyetini ve zorluklarını biliyoruz. Kolay olanı herkes yapar, biz zor olanı yani turizmi seçtik ve başardık. Turizm, Niksar’ımızın tüm değerlerini öne çıkartacak ve  yerel özelliklerini değerlendirecek bir olgudur. Her zaman söylediğim gibi tek amacımız halkımızın refah ve gelir düzeyinin yükseltilmesi, ilçemize dışarıdan girdi sağlanması ve göçün engellenmesidir. Bunların hepsi de istihdamı geliştirmeye bağlıdır. İşte bu nedenle her işletme, her ticarethane, her otel ve her lokanta turizmden payına düşeni alsın diyoruz. Bugün dışlarıdan Niksar’a 1 TL. bile girse kent için bir yarardır.

 

 

            Ben, konuklarımıza Niksar’a hoşgeldiniz diyor, tatillerinin ilk durağı olarak Niksar’ı seçtikleri için de özel teşekkür ediyorum.” dedi.. Niksar’ı ziyaret eden Borajet Havacılık pilotlarından Emekli Yarbay Muzaffer Selamoğlu ve eşi Handan Selamoğlu Niksar Kamping’te kaldıktan sonra tatillerinin ikinci durağı olan Kapadokya’ya hareket ettiler.                   

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250