diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Kızılay Niksar'da 2015 Yılında 1384 Ünite Kan Topladı

Türk Kızılayı Niksar Şubesi organizasyonuyla 2015 yılında 1384 ünite kan bağışı toplandığı öğrenildi.
Bu haber 2016-01-28 16:24:57 eklenmiş ve 1158 kez görüntülenmiştir.

Türk Kızılayı Niksar Şubesi organizasyonuyla 2015 yılında 1384 ünite kan bağışı toplandığı öğrenildi.


Kızılay Niksar Şube Başkanı Yalçın Erdemir, 2015 yılında kan bağışı toplamada hedefledikleri rakamın üstüne çıktıklarını belirterek tüm bağışçılara teşekkür etti.


Vatandaşların artık daha bilinçli olduklarını ve kan bağışığına önem verdiklerini ifade eden Erdemir; “Kızılay Niksar Şubesi olarak kendimize yol haritası çizmiştik. Bu bakımdan kan toplama aracımızı her ay Niksar'a getirterek stand kurduk ve kan bağışı kabul ettik. Beklediğimizden daha çok ilgi oldu, Niksar halkı hassasiyet göstererek kan bağışı konusunda duyarlılık gösterdi. Bir yıl için koyduğumuz hedefimizin üstüne çıktık ve 2015 yılı içerisinde 1384 ünite kan toplandı.


Bu toplanan kanlardan Niksar Devlet hastanesinden gelen talep doğrultusunda 874 ünite kan ve kan ürünü gönderildi. Bu bizim için gurur kaynağıdır, sonuçta bağışlana kanlar yine halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda kullanılıyor” dedi.


Başkan Erdemir tüm kan bağışçılarına sonsuz teşekkür ederek bundan sonraki yapılacak çalışmalarda yine halkın desteğini yanlarında görmeyi beklediklerini söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400