diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

CHP’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Özel Program

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niksar İlçe Başkanlığı ve CHP İlçe Kadın Kolları İşbirliği ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla özel program düzenlendi.
Bu haber 2016-03-07 14:05:50 eklenmiş ve 1350 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niksar İlçe Başkanlığı ve CHP İlçe Kadın Kolları İşbirliği ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla özel program düzenlendi.


Elasya Düğün Sarayındaki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği büyük ilgi gördü. Çok sayıda kadının katıldığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı adına yapan Nermin Ersönmez, bu anlamlı günün emekçi kadınların özel günü olduğunu belirterek, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladı.


Daha sonra mikrofona davet edilen CHP Tokat Kadın Kolları Başkanı Zarife Gündoğdu ise, 8 Mart'ın kadınlar açısından bir zaferin ve hak mücadelesini kazanmanın tarihi olduğuna vurgu yaptı. Cumhuriyetin ilanına kadar kadın haklarının uygulanmadığına işaret eden Gündoğdu; “Dünya emekçi kadınlar günü, her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan uluslararası bir gündür. Dünya Kadınlar Günü'nün 8 Mart'ta kutlanmasının sebebi 59 yıl önce ABD'de yaşanan ve 129 kadının ölmesiyle sonuçlanan olaylar nedeniyledir. Biz kadınlar her zaman onurlu dik duruşumuzla duracağız. Biz Kurtuluş Savaşından beri varız, olmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.


Programda son olarak konuşan CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar ise kendilerini bu anlamlı etkinlikte yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek; “Çok güzel bir söz vardır, Ana gibi yar olmaz, Bağdat gibi diyar olmaz. Öyle bir zaman yaşıyoruz ki ne Bağdat kaldı, ne Şam ne İstanbul kaldı, ne Ankara ne de taş üstünde bırakılmayan Güneydoğu. Analar da ağladı, kızlarda, eşlerde ağladı, sevgililerde. Hiçbir gün yokki ocaklara ateş düşmeyen. Nedense ateş hep fakir fukaranın garip gurabanın evine ocağına düşüyor. Ben hiç Şişli Camisinden kaldırılan şehit cenazesi görmedim, çok manidar değilmi? Güzel bir söz vardır cennet anaların ayağı altındadır. Öyle günlerden geçiyoruz ki cennet değil cehennem anaların bağrında taş gibi duruyor. Ahlak çöküntüsü içindeyiz. Gencecik kızlarımız ya tecavüze uğruyor ya da cinsel tacize. Küçücük yaştaki kızlarımız emtia gibi satılıyor. Şiddet ve intiharlar almış başını gidiyor. Başını kaldıranı eziyorlar, sindirilmiş bir toplum yaratıldı. Korkak ürkek yorumdan bile kaçınan bir millet haline getirildik. Sevgiler saygılar gün geçtikçe azalıyor” dedi. İlçe Başkanı Başar sözlerini; “Yeniden titremeliyiz kendimize gelmeliyiz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi siz kadınlar yetiştireceksiniz. Üzerinizde yük artık çok ama çok ağırlaştı. Siz hanımefendilere diyorum ki bu diktatör düzene baş kaldırı ancak kadın ve gençlik hareketiyle olur. Beraber birlikteliğimizi koruyalım ve hergün çoğalalım. Siz asil kadınlarımıza en derin muhabbetlerimle selamlarken, önünüzde saygı ile eğiliyorum. Sağlıklı olun mutlu olun kudretli olun” şeklinde noktaladı.


Yapılan konuşmaların ardından program müzik eğlence bölümüyle geç saatlere kadar devam etti.


Programa CHP İl ve İlçe yönetimlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400