diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Niksar-Akkuş-Ünye yolunu hayal etmeyin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Niksar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe teşkilatını ziyaret etti.
Bu haber 2016-05-15 16:56:43 eklenmiş ve 2001 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Niksar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe teşkilatını ziyaret etti.


Teşkilat binasında yapılan ziyarette CHP Milletvekillerini ilçe başkanı Zafer Başar ve partililer karşıladı.


Ülke gündemine ve yerel gündeme dair açıklamalarda bulunan Milletvekilleri partililerin sorularını da cevaplayarak notlar aldılar.


CHP İlçe Başkanı Zafer Başar'ın selamla konuşmasının ardından konuşmasında iktidar partisini eleştiren Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, ülkeyi beceriksiz kişilerin yönettiğini belirterek; “Cumhuriyet Halk Partisi, ülkeyi cemaatlere, bu ülkenin kaynaklarını belli yandaşlara parsel parsel veren iktidara, her ne kadar seçim kazandıklarını zannediyorlarsa da bu ülke farklı alt kültürleriyle kültürel zenginlikleriyle dayanışarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni asla ve asla onların akıllarından geçen o hayallerine müsaade etmeyecektir. Dünde etmemiştir, bugünde etmeyecektir. Çünkü bizim atalarımız laik demokratik Türkiye devletine bir bedel ödedi sonuna kadar da bu bedeli ödediğini hatırlatarak korumaya devam edecektir” dedi.


Erken seçim olma konusuna da değinen Milletvekili Durmaz, “Şu andaki iktidar partisi Akp'nin sayısı Anayasa'yı değiştirip bir erken seçime gitmeye yetmiyor. Ama tabi ortada Anayasa tanımaz bir Cumhurbaşkanı ve bununla gelişen bir anlayış olduğu için ne yaparlar onu bilemiyoruz. Ama biz yarın seçim olacak gibi CHP olarak her yöneticisi, ilçe başkanı, sandık sorumlusu her milletvekili tüm CHP'liler olarak hazırlığımızı yapıyoruz” dedi.


“Niksar-Akkuş-Ünye yolu hayal oldu”


Milletvekili Durmaz şu an için Niksar-Akkuş-Ünye yolunun yapılamayacağının altını çizerek; “Öyle Niksar-Akkuş-Ünye yolu gibi bir hayal yok. İhalesi falan yapılması çalışma da yok. 14 yıldır ülkeyi yönetenlerin geldiklerinde Niksar'da 35-40 dakika da Ünye'ye gidebilecek gibi söyleri boş, biz adam gibi yol istiyoruz, bu bizim hakkımız. Ama biz bu treni de kaçırdık. Maalesef Tokat'a sahip çıkmıyorlar. Tokat nüfus kaybetmeye devam ediyor bunun farkında değiller, Tokat 7 milletvekili 5'e düşürdü ve 5'te kılpayı koruyoruz. Belki bundan sonraki seçimde 4'e bile düşebilir. Biz Tokat'ın sorunlarını mecliste dile getirdiğimiz zaman, AKP milletvekilleri “Abi yeter bu sorunları dile getirme” diyorlar. Tokat'ta eksiklikler var ve bunlar giderilmeli, biz sorunları giderenlere de teşekkür ediyoruz, etmesini de biliriz” dedi.


Kapatılan belediyelerle ilgili de görüşlerini aktaran Durmaz, Tokat'ın kapatılan 19 belediyesini de geri döndürmeye çalışıyoruz, döndüreceğimize de inanıyorum. Ülkede ki yargılara müdahale olduğu gibi buraya da o gizli çirkin el çomak sokmazsa onların 19 tanesini geri Tokat'a kazandıracağız” diye konuştu.


İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek ise konuşmasında hükümetin bir sürü hukuksuzluklara imza attığını belirterek; “Özellikle sarayın birkaç suça ortak olduğunu uluslararası hukukta ve iç hukukta eğer iktidardan düşerlerse yargılanacağını bildiğini hepimiz görüyoruz. Zaten bütün çırpınışları da onun için kötü bizim için hayırlı sonu geciktirmek. Niye Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu değiştirdi, çünkü Davutoğlu onun 1,5 yıl içerisinde daha çok sempati topladığını, saraya göre daha çok birleştirici bir üslupla güç kazandı dolayısıyla rakip oluyordu, saraya rakip oluyordu. Yılanın başını küçükken ezmek lazım mantığıyla hemen al aşağı edip daha profili düşük bir başbakan arayışı içine girdiler. Tabi suçları büyük, birinci suçu bizlerinde yıllarca mağdur olduğu kumpas davaları. Bu davaların planlanmasında ve acımasızca icrasında birinci soru8mlu Recep Tayip Erdoğan'dır. Aldatıldık kandırıldık söylemleri hukukta sadece hafifletici bir nedendir asla ortadan kaldırmaz. PKK ile yaşadığımız çözüm süreci adı altında devleti dışlayıp İmralı'da, Oslo'da, Dolmabahçe'de kapalı kapılar arkasında ne tavizler verildiğini, ilçelerimiz işgal edilirken sokaklar kazılarken bunlara nasıl sessiz kalındığını bütün dünya gibi Türkiye'de biliyor. Bunun haricinde İşid'e, Fetö'ye yardım yataklık suçlarıyla ilgili bütün örgütümüz gibi bizlerde hukuka adliyeye suç duyurularımızı yaptık. Ancak yargı, hakim savcılar tabi iktidarı yargılayacak güçte ve tarafsız bağımsız değil, onları düşürmeden yargılamamız zor. O yüzden erken seçim olmazsa 2019'da önce yerelde sonra Cumhurbaşkanlığında ve en sonda genel seçimlerde bu karanlık iktidarı sandığa gömeceğiz” dedi.


İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek erken seçim olma ihtimalinin MHP'nin kongre yapıp yapamayacağına bağlı olduğuna vurgu yaparak; “AKP 7 Haziran'dan 1 Kasım'a niye seçim kararı verdiler iktidarı kaybetmişlerdi o yüzden tekrar almak umuduyla erken seçime gittiler. Şimdi ceplerinde olan bir iktidarı kaybetmekte olma ihtimali 7 Haziran'a kadar zor. Tabi Başbakanları değiştirirler, bakanları değiştirirler ama saraydaki sabit kalmak üzere Anayasa değişiklik Başkanlık seçimi dışında bir erken seçim kararı almaları zor gözüküyor ama burada MHP'nin durumu çok önemli. MHP büyük bir kriz yaşıyor, eğer MHP'de kurultay olup yönetim değişirse erken seçim olasılığı o ölçüde daha da uzaklaşır. Yani işin özeti erken seçim olma ihtimali biraz da MHP'nin kongresinin olup olmayacağına bağlı” dedi.


Birlikte çok çalıştıklarını ifade eden CHP Milletvekilleri Kadim Durmaz ve Dursun Çiçek, “Her zaman halkın sıkıntısına derman olmaya çalıştık. Bundan sonrada çalışmaya birlikte devam edeceğiz. Hepinize teşekkür ediyoruz” dediler.


Milletvekilleri Durmaz ve Çiçek partililerin sorunlarını dinleyip sorularını da cevapladıktan sonra Niksar ziyaretlerinin ardından Erbaa'ya hareket ettiler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400