diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Milletvekili Durmaz CHP Genel Başkanına Yapılan Saldırıyı Kınadı!

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı.
Bu haber 2016-06-14 00:37:46 eklenmiş ve 521 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı.


Milletvekili Durmaz konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları ifade etti; “Aylardır ülkemizde yaşananlar, sokaklarda patlayan bombalar, annelerin gözyaşı, şehit verdiğimiz yiğitler yok olan hayatlar. 7 Haziran sonrası istikrar gelecek diyenlerin bizlere bıraktığı acı tablo! Anlatacak iyi bir şey bulamıyoruz ne yazık ki! Peki, bu yaşanan kaosun, öfkenin, kinin sorumlusu kim? İktidar hırsı ve makam uğruna barışı ve kardeşliği kuramadınız, şimdi gencecik çocuklarımız toprak oluyor.


Bu vebali nasıl taşıyacaksınız? Şehitlerimizin ve masum insanların ölümlerinin sorumlusu 14 yıldır iktidar AKP hükümetidir. Kederde tasada ortak bir millettin, cenazelerini bile siyasetinize alet ettiniz. Cenazelerde komplo kurup, barış ve kardeşlik için her türlü mücadeleyi veren Genel Başkanımızı, ne acı ki başbakanla görüşen bir meczup tarafından yuhalatmak tek kelimeyle hükümetin âcziyetidir, haksızlıktır. Habur'dan gelenleri çiçekle karşılayan, seyyar mahkemeler kurup, devletin hakimini savcısını ayağına götüren, ülkemizin geleceğini Dolmabahçe, İmralı ve Oslo pazarlıklarıyla belirleyenler, kaos ortamından beslenenler, bugün Türk Milletinin kaybettiği her canın sorumlusudur.


İktidar hırsı uğruna terör örgütü PKK'nın yığdığı silahlara göz yumdunuz, şimdi şehit ailelerinin acısına bile saygı duymuyorsunuz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkede demokrasi, barış, hukuk devleti ve birlikte yaşamaya katkı sunan bir devlet adamadır.


AKP hükumeti, kendi hatalarının, yanlış yönetiminin bedelini başkalarına yüklemede çok başarılı.


Genel başkanımıza yapılan yuhalama komplosunu kınıyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak şehitlerimize, yoksullarımıza, iç ve dış barışımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.


Durmaz açıklamasını; “CHP bu ülke kurulduğundan bu yana her zaman olduğu gibi tarihi sorumluluğunun bilincindedir. Yuhalanması gerekenler, silahlar depolanırken, hendekler kazılırken seyirci kalan AKP hükûmetidir. Ne yaparsanız yapın o şehitlerin acısı bizim acımız, cenazesi bizim cenazemizdir. Geride bıraktıkları ailesi ve çocukları bizim vatan gibi aziz ve kutsal emanetimizdir.


Sanmayın ki yılacağız. Ecdadımızın kanı ile kurup bize emanet ettiğiniz ülkemiz için verecek bir canımız var, onu da bu halk, bu vatan uğruna vermekten çekinmeyiz! Kaybettiğimiz canları, aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, ailelerine ve tüm Türkiye'ye başsağlığı diliyorum” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400