diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Niksar'da tören düzenlendi.
Bu haber 2016-11-27 17:56:13 eklenmiş ve 943 kez görüntülenmiştir.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Niksar'da tören düzenlendi.


24 Kasım Öğretmenler Günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak'ın hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne çelenk sunmasıyla başladı. Program daha sonra Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen etkinlikle devam edildi.


Kırkkızlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bütün eğitim camiasının Öğretmenler Günü'nü kutladı.


Yarınların kültür ve medeniyetlerine, yetiştirdikleri insanlar ile şekil veren öğretmenlerdir diyen Turak; “Bu nedenle öğretmenlerimizden, akademik bilginin yanında hatta önünde olarak, toprağını vatan yapan, milletini yüceltmek için uğraşan, devleti için her türlü fedakarlıkta en önde olan, bulunduğu topluma faydalı ve ahlaken en üstün meziyetlere sahip bireyler yetiştirmesi devlet ve milletimiz için birinci vazife olarak beklenmektedir. Bizim en büyük sermayemiz çocuklarımızdır. Gelecek ise çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir” dedi.


Öğretmenler tarafından hazırlanan (Öğretmenler odası) adlı skecin ardından mesleğe yeni atılan en genç öğretmen Gaziahmet Ortaokulu Matematik öğretmeni Gülay Buyar tarafından günün anlamını belirten konuşma yapıldı.


Programda emekli öğretmenler adına konuşan Osman Abakay'ın ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler ve kompozisyonlar okundu. Slayt gösterilerinin ardından adaylığı kalkmış öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.


Program, emekli öğretmenler Ahmet Şeker, Asuman Koyuncu, Hüseyin Yılmaz, Aydın Yücer, Faik Seçkin, Hasbi Şahin, Osman Abakay ve Memiş Avşar'a hizmet şeref belgelerinin verilmesi ve ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.


Programa Kaymakam Selami Kapankaya, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Haydar İrban, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak, Emniyet Müdür Vekili Hasan Tahsin Çimen, okul müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Programın sonunda kısa bir konuşma yapan Kaymakam Kapankaya; “Öğretmenlerimizin hepimizin üzerinde büyük emekleri var. Hepimizin üzerinde mutlaka bizim hatıralarımız var, hepimizin üzerinde izleri var. Öğretmenlerin sadece bizlerin şahıs olarak birey olarak değil, ülkemizin üzerinde de büyük izleri emekleri var. Bütün öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, emekli öğretmenlerimize ömür boyu mutluluklar sağlıklar diliyorum, şehit olan rahmete kavuşan bütün öğretmenlerimizi de şükranla yadediyorum” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400