diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Türk Eğitim-Sen Niksar Şubesi’nden Öğretmenler Günü Programı

24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla Türk Eğitim Sen Niksar Temsilciliği üyelerine ve ailelerine kutlama yemeği tertip etti.
Bu haber 2016-11-27 18:08:51 eklenmiş ve 843 kez görüntülenmiştir.

24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla Türk Eğitim Sen Niksar Temsilciliği üyelerine ve ailelerine kutlama yemeği tertip etti. Türk Eğitim Sen Niksar İlçe Temsilcisi Metin Karakaş davetlileri kapıda karanfillerle karşılayarak üyelerin öğretmenler gününü kutladı.


Vakıf İş Merkezi Masal Düğün Salonunda düzenlenen yemeğe çok sayıda üye katıldı. Yemek programına Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akaya ve İl yönetimi ile, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak, Şube Müdürleri, Niksar Ülkü Ocağı Başkanı ve sendikaya üye öğretmen ve aileleri katıldı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yemekte açılış konuşmasını yapan İlçe Temsilcisi Metin Karakaş; “Başta büyük önderimiz, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve çağdaş Türkiye'nin manevi mimarları ebediyete intikal etmiş ve acımasız terör örgütlerinin şehit ettiği öğretmenlerimizi minnet, şükranla ve saygıyla anıyorum” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Öğrenmek farz ise öğretmekte bizlere peygamberlerin emaneti, en kutsal vazifelerden birtanesidir. Bu vesile ile ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç dimağların ülkesine bağlı, milli ve manevi değerlerini bilen bireyler olarak yetiştirilmesi uğrunda, binbir güçlük içinde, yokluk haksızlık ve adaletsizliklere maruz kalmasına rağmen yılmadan, yıkılmadan ilkelerinden taviz vermeden, yolundan şaşmadan tarihi ve kutsal görevler ifa eden geleceğimizi şekillendiren neferlerin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.


Karakaş konuşmasını; “Öğretmenlerin itibarını korumak ve yükseltmek, toplumun tüm kesimlerinin ve en başta da ülkemizi yönetme yükümlülüğünü taşıyanların öncelikli sorumluluğu olmalıdır. Bu sorumluluk öğretmenler için değil, Türkiye'nin geleceği için yerine getirilmesi gereken bir ödev olarak görülmelidir. Makamı, unvanı ve görevi ne olursa olsun sorumluluk mevkiinde bulunan herkesin, biz öğretmenlerin hakettiği değeri gösterecek ve mesleğimizin itibarını yükseltecek tutum, söylem ve uygulamaları sergilemesi geleceğimiz adına bir zorunluluktur. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize olan güvenimiz sonsuzdur. Evlatlarımızın, öğretmenlerimizin gayretleriyle, karanlığa bir kibrit çakacağına ve milletimizi hakettiği seviyelere getireceğine olan inancımız tamdır. Bu yolda Türk Eğitim-Sen olarak öğretmenlerimizin sorunlarını giderecek uygulamalar için her türlü mücadeleyi verdiğimizi ve vereceğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. İçinde bulunduğumuz imkan ve şartlar ne kadar namüsait vaziyette olursa olsun fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye bıkmadan, yılmadan, usanmadan devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Daha sonra konuşan Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya ise tüm eğitimcilerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayarak; Türk Eğitim-sen olarak bugüne kadar her türlü haksızlığın karşısında dimdik durduk, asla eğilmedik. Ne kimsenin hakkını yedik ne de hakkımızı yedirdik. Çeşitli oyunlarla hakkımızı gasp edenlerle de sonuna kadar mücadele ettik" dedi.


Konuşmaların ardından program 2015-2016 Eğitim öğretim yılı sonunda Türk Eğitim-Sen Sendikasından olup emekliliğe ayrılan Hüseyin Yılmaz, Aydın Yücer, Faik Seçkin, Hasbi Şahin, Osman Yavuz, Osman Abakay ve Memiş Avşar'a hizmetlerinden ötürü plaketleri takdim edildi. Program müzik eğlence programı ile sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400