diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Niksar’da Öğretmenler Günü Yemeği

Niksar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yemekli program düzenlendi.
Bu haber 2016-11-27 18:17:53 eklenmiş ve 1201 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yemekli program düzenlendi.


Selimbeyoğlu Düğün Sarayı'nda düzenlenen programa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya,  Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Hasan Tahsin Çimen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak ile idareciler, öğretmenler ve aileleri katıldı.


Gecenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak; Niksar'ın eğitim ve öğretimine katkılarından dolayı bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini belirterek; “Her birimizin birçok öğretmeni oldu, ama bu öğretmenlerden bazıları vardır ki onlar meyve çekirdeğine baktığında orman tezahül eder. İşte bu kıymetli insanların hayatlarımıza yaptığı küçük dokunuşlar bizlerde büyük başarılar ve mutluluklar ortaya çıkardı. Onlar eğitim neferleriydi. İşte bu yüzden onların her günü özel ve her günü kutludur. Niksar'ımızın üzerinde ülkemiz genelinde gelecek günlerden hep daha umutluyum. Çünkü aramızda bu eğitim neferlerinden çok var. Bu duygu ve düşüncelerle, birlikteliğimizde emeği geçenlere katılımları ile bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan siz kıymetli misafirlerimize tüm mesai arkadaşlarımıza eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum. Allah birlik beraberlik ve huzurumuzu bozmazsın nice nice 24 Kasımlarda buluşmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.


Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise; “Bu akşam gerçekten güzel bir tablo var. Her meslek sahibinin, bugün burada olan öğretmen arkadaşlarımızın da bir öğretmeni vardı. Sizleri de bizleri de yetiştiren öğretmenlerdi. Bu nöbet bu meşale şu anda sizlerin elinde. Bizim çocuklarımız sizlere emanet tüm ülkemizin çocukları sizlere emanet. Sizler geleceğimizi inşaa eden eğitim neferlerisiniz. Allah sizlere sağlık huzur mutluluk, aile saadeti versin, nice 24 Kasım'lara hep birlikte kavuşmak dileğiyle, öğretmenler gününüz kutlu olsun” dedi.


Gecede son olarak konuşan Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ise, öğretmenlerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirterek; “İlçe yöneticisi olarak benim öğretmenlerin uygun çalışma koşullarını rahat çalışma koşullarını hazırlamam lazım. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün onların motivasyonunu gerekli çalışmaları yapması lazım. Bütün şartları bunlar için hazırlamamız lazım ki ondan sonra öğretmenlerimizden başarı beklemeye hakkımız olsun. Öğretmenliğe bakış açısı bizim toplumumuzda olumlu bir bakış açısı vardır ama aynı zamanda ondan fedakarlık bekleyen de bir bakış açısı vardır” dedi.


Kaymakam Kapankaya konuşmasını; “Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Çünkü siz kafası rahat şekilde öğrencilerimizi eğittiğiniz taktirde, öğrencilerimize ilim irfan verdiğiniz taktirde dolayısıyla bizlerde veliler olarak daha rahat oluruz. Biliyorum ki bütün öğretmenlerimiz öğrencilerine hepsine kendi çocukları gibi bakarak onları eğitmeye, topluma kazandırmaya çalışıyorlar. Çocuklarımızı bilgili donanımlı, bu ülkeye faydalı bir şekilde faydalı insanlar olarak vatanı ve milletini seven insanlar olarak yetiştiriyorlar ve yetiştirmeye de devam edecekler. Bu vesile ile nice 24 Kasımlara sağlıkla mutlulukla ulaşmayı diliyorum, ailenizle çocuklarınızla birlikte güzel günler diliyorum” şeklinde konuşmasını noktaladı.


Program yemek ikramı ve pasta kesiminin ardından müzik eğlenceyle sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400