diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Eğitim Uzmanı Şenol’dan Niksarlılara Anlamlı Seminer

Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, tarafından 3 gün süreyle gündüz öğretmen, öğrenci ve idarecilere, akşamda ailelere “Farkındamısınız” adlı seminer verildi.
Bu haber 2017-03-02 18:29:04 eklenmiş ve 899 kez görüntülenmiştir.

Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, tarafından 3 gün süreyle gündüz öğretmen, öğrenci ve idarecilere, akşamda ailelere “Farkındamısınız” adlı seminer verildi.


Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Farkındamısınız” semineri Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapıldı. Uzman Psikolog Özkan Şenol'un konuşmacı olarak katıldığı ve üç gün süren “Farkındamısınız” konu başlıklı seminerinde, gündüz öğretmenler, öğrenciler, idareciler akşamları ise veliler çeşitli konularda bilgilendirildi.


Sinevizyon eşliğinde salonu dolduran ailelere bilgiler sunan Uzman Psikolog Özkan Şenol, zaman zaman izleyicilere sorular sorarak doğru ve yerinde cevaplar verdi.


Uzman Psikolog Özkan Şenol, iyi bir anne-babanın yapması ve yapmaması gerekenler konusunda seminere katılan aileleri bilgilendirdi. Akşam eve gelen ve televizyonun karşısına oturup elinde kumandayla vakit geçiren bir babanın çocuğundan başarı beklemenin imkânsız olduğunu vurguladı.


Karı, Koca arasındaki iletişim ve çocuk yetiştirme konusunda bilgiler veren, Uzman Psikolog Özkan Şenol, kadınların ağızlarını değil kafalarını kullanmalarının hem aile düzeni hem de çocuklarının başarısı için daha yararlı olacağını söyledi.


Çocuğunuzun, ailenizin ve kendinizin farkında mısınız?' sorusunu soran Eğitim Uzmanı Psikolog Özkan Şenol, aile içi iletişim, öfke yönetimi, stres ve başa çıkma yolları, duygusal zeka becerisi, sorun çözme ve karar verme teknikleri, pratik düşünme becerisi, zamanı etkili kullanma, çocuklarda özgüven çalıştırma, teknikleri, sorun çözme becerisi ve motive etme becerisi konularında bilgiler aktardı. Programın sonunda Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Uzman Psikolog Özkan Şenol'a katılımlarından dolayı Niksar sandığı hediye etti.


Seminere Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Çelik, öğretmenler ve aileler katıldı.


Seminerleri ilgiyle izleyen veliler, seminerlerin kendilerine yararlı olduğunu belirttiler.


Uzman Psikolog Özkan Şenol gündüz programında ise öğretmenlere öğrenciyi tanıma yöntemleri, öğrencilere verimli ders çalışma yöntemleri, sınav taktikleri, öz güven ve pratik soru çözme yöntemlerini anlatırken, idarecilere ise öğretmen veli ve öğrenci iletişimi, kurum kültürünü artıran çalışma örnekleri ve gerçek liderlik konularında aydınlatıcı bilgiler verdi.


Uzman Psikolog Özkan Şenol kendisine gösterilen ilgiden ve mükemmel ev sahipliğinden dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400