diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Durmaz “Hayır” İçin Tokat’ı Geziyor

CHP Tokat Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Kadim Durmaz, Tokat'ın Turhal ilçesinde 3 gün boyunca “Hayır”ı anlattı.
Bu haber 2017-03-13 18:31:18 eklenmiş ve 645 kez görüntülenmiştir.

CHP Tokat Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Kadim Durmaz, Tokat'ın Turhal ilçesinde 3 gün boyunca “Hayır”ı anlattı.


Turhal'da çarşı ve pazar esnafını ve Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret eden Durmaz, STK temsilcileriyle ve esnafa 16 Nisanda gerçekleşecek referandumun Türkiye için önemini, anlattı.


Durmaz sabahın erken saatlerinde Turhal esnafını ve pazarları ziyaret ederek tek adam Anayasasına neden hayır denilmesi gerektiğini anlattı. Önümüzde ülkemiz için hayati önem arz eden bir süreç var diyen Durmaz; “Turhal'ımız Cumhuriyetle birlikte Türkiye'ye kurulmuş 4. Şeker fabrikasına sahip. 7 ayda inşaatı tamamlanıp, 9 ayda üretime geçen 1000 e yakın insanın evine ekmek götürdüğü, hali hazırda da yaklaşık 4-5 bin civarında da o fabrikadan ekmek yiyip emekli olmuş insanların yaşadığı bir kent. Bir zamanlar il olmaya aday olan Turhal, bugün bir sessiz kent haline dönüşmüş. Esnafımız siftah yapamaz durumda, çiftçi ürettiğini satamıyor. Bu gidişe dur demek için Cumhuriyet değeri şeker fabrikamızı yaşatmak için Hayır diyoruz.


Millet iradesini ağızlarından düşürmeyenlerin iradeyi tek kişinin emrine vermelerinin toplumsal uzlaşma ve barışa değil, kaos ve çatışmaya hizmet edecektir, insanları birbirine hasım ettiler, ötekileştirdiler.  Bir seçim kazanma uğruna insanları ayrıştırıyorlar. Biz ayrışmayı değil birlikte yaşama kültürünü savunuyoruz. Bu yüzden “Hayır “ diyoruz. Tüm halkımızla buluşup, birebir değişecek anayasa maddeleri nedir diyen herkesin sorularına cevap vereceğiz. Televizyonlara baktığımızda şu madde şunu, bu madde bunu getiriyor diye söyledikleri yok bir şey yok. Bu Anayasa'nın kimler tarafından hazırlandığı da belli değil. Nereye gideceğini bilmediğimiz bir yola girmeyeceğiz. Tüm Tokat'ta STK lara ve halka bu gerçekleri, neden hayır demek gerektiğini anlatacağız” dedi.


Turhal Ziraat Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, ADD, Şeker-İş, Sivaslılar Derneği, İşçi Emeklileri Derneğini ziyaret eden Durmaz'ın, “Hayır” gezilerine devam edeceği bildirildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400