diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Öğrenciler Yaşlıları Unutmadı

18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Niksar GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) öğrencileri yaşlıları unutmadı.
Bu haber 2017-03-21 20:24:26 eklenmiş ve 794 kez görüntülenmiştir.

18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Niksar GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) öğrencileri yaşlıları unutmadı.


Niksar GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kooperatifçilik kulübü öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yardıma muhtaç yaşlıları evlerinde ziyaret etti.


Öğrenciler, proje kapsamında harçlıklarından artırdıkları paralardan ve hayırseveler aracılıyla aldıkları çeşitli hediye ve yiyecekleri yaşlıları ziyarette kendilerine teslim ettiler. Okul öğretmenlerinin de destek verdiği etkinlikte öğrenciler ziyaret ettikleri yaşlıların evlerini de temizleyip onlarla yakından ilgilendiler. 11/A sınıfında Ezgi Yurdaer adlı öğrencinin tespit etmiş olduğu 50. Yıl Mahallesi Lotus evleri mevkiinde yer alan seksen yaşındaki Bekir Şahin'i ziyaret etti. Ayrıca Sulugöl köy civarında kimsesi olmayan Binnur Alparslan adlı öğrencinin anneannesini ziyaret edildi. Ziyaret öncesinde hayırsever esnaflardan öğrencilerin toplamış olduğu yiyecek ve giyecekler teslim edildi. Özellikle Bekir Şahin adlı vatandaşın akli yerinde olmayan bir oğlu olduğu, evli kızı tarafından vakti olduğu kadar bakıldığını ifade etti. Bekir Şahin beş vakit namaz kılmak için Akkuş çevre yolu üzerinden karşıda bulunan camiye gittiğini ifade etti. İç huzuru orada bulduğunu belirtti.


Kooperatifçilik Kulübü Danışman Öğretmeni Sait Arslan, yaşlıları her zaman hatırlamak gerektiğini belirterek “Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır.” Mustafa Kemal Atatürk demiştir ki “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400