Çevre Yolunda Heyelan Riskine Karsı Çalısma

Çevre Yolunda Heyelan Riskine Karşı Çalışma AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, çevre yolunda yer altı sularından kaynaklanan sorun nedeniyle heyelan olduğunu belirterek, “Yoğun bir çalışma var. İnşallah kısa sürede bitecektir” dedi.
Bu haber 2013-05-11 19:32:51 eklenmiş ve 379 kez görüntülenmiştir.

Çevre Yolunda Heyelan Riskine Karşı Çalışma 

AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, çevre yolunda yer altı sularından kaynaklanan sorun nedeniyle heyelan olduğunu belirterek, “Yoğun bir çalışma var. İnşallah kısa sürede bitecektir” dedi. 
Tokat Çevre Yolu açıldıktan kısa bir süre sonra heyelan tehlikesi nedeniyle trafiğe kapatılarak bakıma alındı. Yaklaşık bir aydır devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek firma yetkilisinden bilgi alan Başkan Eroğlu, “Bu yer altı sularının hem tespiti ile beraber bunların izole edilmesi hem de toplaması ve ondan sonrada fore kazık sistemi ile yolun daha sağlamlaştırılması konusunda bir çalışma yapılıyor. Herhalde 140’a yakın fore kazık yapılacağını biliyorum. Buranın haricinde 3 bölgede heyelan var mı yok mu bununla ilgili bir çalışma yapıldığını ve diğer bölgelerde de yine heyelanlı bölge var mı diye bir araştırma yapıldığını biliyorum. Yine 160 günlük bir sürede bunların yapılması ile ilgili bir çalışma var. Ama eminim ki daha kısa süre içerisinde de firmamızın buraları yapıp yeniden yolun hizmete açması için yoğun bir gayret sarf ettiğini de bizlerde görmekteyiz. Yoğun bir çalışma var. İnşallah kısa sürede bitecektir” dedi.
Çevre yolunda yapılacak olan bakım çalışmalarının 10 milyon TL’yi bulacağını doğrulayan Başkan Eroğlu, “Önemli olan yolun biran önce suretli yapılması. Devletimiz güçlü, parasal bir sıkıntı yok. İnşallah kısa sürede yol yapılıp hizmete girecektir” diye konuştu.
Eroğlu, "Yol yapımından kaynaklanan bir hata var mı?” şeklindeki soruya ise “Heyelan Allah’ın vermiş olduğu bir durum. Yani hatadan kaynaklanan bir durum değil. 20 metre derinlikte bulunan yer altı suyunun ortaya çıkması ve sonrasında yüzeye çıkarak toprağı hareketlendirmesi sonucu oluşan bir heyelandır” şeklinde cevap verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250