diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

MHP’de Olağan Genel Kurul Gerçekleşti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niksar İlçe Başkanlık kongresi yapıldı. Başkanlığa tek liste ve tek aday olarak giren Dursun Yılmaz seçildi.
Bu haber 2017-04-01 19:16:31 eklenmiş ve 1461 kez görüntülenmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niksar İlçe Başkanlık kongresi yapıldı. Başkanlığa tek liste ve tek aday olarak giren Dursun Yılmaz seçildi.


MHP Niksar İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyelerinin belirlenmesi için kongre düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan kongreye MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, İl yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okumasıyla başlayan kongrede daha sonra divan teşekkülüne geçildi. Ardından Geçmiş döneme ait faaliyet raporu ve tahmini bütçe okundu.


Kongrede konuşma yapan MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan Tokat olarak ilçe kongrelerine Niksar'dan başladıklarını belirterek; “İki heyecanı bir arada yaşıyoruz, hem bütün ilçe kongrelerimizi 16 Nisan'a kadar gerçekleştiriyoruz, hemde Allah nasip kısmet ederse 17 Nisan sabahı da bir referandum sonucu ile uyanmış olacağız. Yeni Anayasa ile ilgili biz Tokat il Başkanlığı olarak bütün ilçe teşkilatlarımızla, bütün köylerimizde varolmaya Milliyetçi Harekete Partisinin temsilini göstermeye ve insanlarımıza bu yeni Anayasa'nın ne olduğunu ne olmadığını anlatmaya gayret ediyoruz. Bu arada İlçe kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz Dursun Başkanımla yaklaşık 5 aydır bir sürede görev yapıyoruz ve bu görev süresinde de hiç birşekilde incinmedik. Aksine sağolsun Niksar gibi bir ilçemizi hareketimiz tarihinde teşkilatımız tarihinde çok kısa bir süre içerisinde gerçekten derledi toparladı ve güzel hizmetler de yapmaya devam ediyor. Biz inanıyoruz hedefimizde yine inşallah Niksar Belediyesini geçmiş dönemde bu yönetim kazanmıştı inşallah yine bu yönetim kaldığı yerden devam ederek Niksar Belediyesini yeniden Milliyetçi Hareket Partisinin saflarına katacak diye umut ediyorum inanıyorum bu noktada sınırsız desteğimizi bir kez daha ifade ediyorum.


Milliyetçi Hareket Partisi gerek referandum süreciyle alakalı gerekse parti içi muhalefetten dolayı çok ciddi sancılar geçirdi. Takdir edersiniz si bu teşkilatın bazı yazılı kuralları var, bu yazılı kuralların yanı sıra birde adına töre dediğimiz yazılı olmayan kurallar var. Maalesef ne yazılı kurallara uyan, nede yazılı olmayan töreye uyan insanlar türedi. Milliyetçi Hareket Partisi genel Merkezimizin almış olduğu temayül kararı olarak bütün ilçelerimizde birlik ve beraberliği sağlayabilmek adına tek adaylı kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kongrelerimizin başlangıcını Niksar'dan verdik, yarından itibaren de Tokat merkezde tek adaylı olarak merkez ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz.


Milliyetçi hareket Partisi teşkilatlarını kimsenin karıştırmasına, birliğimizi ve beraberliğimizi kimsenin zedelemesine de müsaade etmeyeceğimizi herkes çok iyi bilmedir. İnanıyorum bu sıkıntılı günlerin sonunda yine şafak sökecek Milliyetçi Hareket Partisi Niksar'da dahil olmak üzere tarih yazacaktır” dedi.


Niksar MHP İlçe Başkanlığına seçilen Dursun Yılmaz ise, ülkücülerin tek hedefinin tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan ve tek bayrak olduğunu belirterek; “Bugün gelinen noktada ülkücülerin dediği gibi ya ülkücüler devletleşecek ya da devlet ülküleşecek. Bunu sayın Genel Başkanımızın doğru tespiti ve aldığı kararlarla bir kez daha Türkiye ve dünyaya 15 Temmuz günü göstermiştir. Bütün şer odakları içeride ve dışarıdaki işbirlikçileri devletimizi yıkmak amacı ile devletimizi yöneten hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olmuştur. Atatürk'ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Sayın genel Başkanımız bunu bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. Bugün AKP'nin uydusu oldu diyenler karalamak için MHP'nin halkın gözünde yükselişini önlemek isteyenler MHP'nin içine fitne fesat sokmaya çalışanlar bir kez daha anlamalı ki bunu başaramayacaklar. AKP'nin iktidara geldiği günden beri bin yanlışı bir doğrusu, bir doğrusu bin yanlışını örten seçmeni arkasında dururken biz MHP'liler olarak hiçbir yanlışı olmayan liderimizin yanında olmalıyız. MHP'de tutkunluk yok, koltuk kavgası çok. Türk devletini ve MHP'yi yönetecek liderimizin yanında olmalıyız” diye konuştu.


YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİNE SEÇİLENLER:


93 delegenin oy kullandığı ve 4 oyun geçersiz sayıldığı seçim sonucunda Dursun Yılmaz'ın ilçe başkanlığında oluşan yönetim kurulu üyeliklerine, Alp Yavuz, Nazmi Yıldırım, Ali Körükçü, Faruk Şen, A. Cihan Ünlü, Mithat Semiz, Süleyman Özgür, Hasan Berdibek, Adem Ersin, Murat Pelit, M. Fatih Şahin, Ümit Karaman, Yakup Uçar, Ahmet Çanakcı, Satılmış Yılmaz, Ferdi Akıllı, Hüsamettin Kaya ve Kadir Kalaycıoğlu getirildi.


İL DELEGELİĞİNE SEÇİLENLER:


İl Delegeliklerine de Dursun Yılmaz, Mustafa Abakay, M. Sefa Tüzman, Azmi Yıldırım, Ş. Serhat Aykut, Nurettin keleş, İsmail Düzol, Zeki karakaş, Hacı Pişkin, Halis Yıldız, Ahmet Çoban, Adnan Bektaş, Kadir İncir, Dursun Kesici, Alpay Yavuz, Ali Körükcü, Satılmış Yılmaz, Murat Pelit, Ahmet Çanakcı, Nazmi Yıldırım, Durmuş Kılıç, Şuayip Sakman, Duran Karlı, A. Cihan Ünlü, Mithat Semiz, Hasan Berdibek, Süleyman Özgür, Murat Korucu, Hüsamettin Kaya, Emin Yılmaz, Ahmet Kılıntaş, Ekrem Korkmaz, Serkan Yılmaz, Akıl Böncü, Adem Arslan, Ayhan Şahin, Ali İneci, Ayhan Kayışkıran, Osmana Ersin, Ferdi Akıllı, Davut Berdibek, İsmail Yılmaz, Erkan Çıtak, Emrah Kabasakal, Halil kaya, Mustafa Gümüş, Cengiz Yılmaz, Dursun Korkmaz, Güngör Dirim, Şakir Dügehan, Mustafa Pişkin, Murat Toprak, Adem Ersin, M. Fatih şahin, Faruk Şen, Mustafa Şahin, Hurşit Çakmak, Halil Çanakcı, Turgut Özyurt ve Birol Ersin seçildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
BU GÜNLERDE GEÇER
gecer 2017-04-03 07:35:49
BU dünya han, bizler de hancıysak; bu günler de geçecek, ancak keşke görmesedik diyeceğimiz günleri yaşıyoruz.
Türk Milliyetçilerinin temsilcisi, hele ki Niksar da 80 öncesi ve sonrası her zaman en önde, en etkin olan MHP nin şu halinden sorumlu olanlar BALGAT ta oturan ağalar beylerdir.
Ancak sanılmasın ki MHP biter, ülkücülük gider, hesap yapanlar hesaplarını iyi yapsınlar; bu dava bu hareket Ankara da ki Balgat ağalarına rağmen daha güçlenerek çıkacaktır, 17 Nisan da millete rağmen hesap yapan tek adamcı zihniyetler gidecek yerine yeniden Türk milletinin duruşu gelecektir.
MHP'DE BEKA SORUNU !
neetçen 2017-04-02 17:41:20
MHP kongresinin yapıldığı salonun halini görünce; ülkenin değil ama MHP'nin "Beka Sorunu" olduğu anlaşıldı !
SAYI FAZLA GÖZÜKSÜN DİYE Mİ ?
neetçen 2017-04-02 17:37:29
60 tane il delegesi olur mu?
18 asil 18 yedek 36 kişi yönetimde.
İl delegesi diye 60 isim yazılmış 36 sı asil-yedek yönetimdekiler!
60 isimin yarısının isimleri var ama kendileri salonda yok !
Kendi teklif ettikleri referandum için sokağa bile çıkamıyorlar !Kime ne diyecekler ki ?
Sadece AKP'lilerin arasına katılıp kendilerini saklayabilirler !
Yazık ! MHP'yi Niksar'da düşürdükleri duruma bak !
MhP'nin şimdiki pozisyonu
neetçen 2017-04-02 17:30:38
"Bütün şer odakları içeride ve dışarıdaki işbirlikçileri devletimizi yıkmak amacı ile devletimizi yöneten hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olmuştur."
Bu cümleden ne anlamalıyız?
İşbirlikçilerin yanın olan MHP mi ?
Devleti yıkmak isteyenler ve MHP ve de hükümet ve de Sayın Cumuhurbaşkanı mı ?
Bu bir ikrar mıdır ?
Yoksa Türkiye genelinde olduğu gibi boş salona konuşmak MHP ilçe başkanının psikolojisini mi bozdu ?
Meral Akşener'in,Sinan Ogan'ın,Ümit Özdağ'ın toplantılarını basmak için toplanan,organize olanlar ,partilerinin kongresine niye gelmezler acaba ?
İşleri gerçekten zor ! İçinde bulundukları durumu anlatmakta zorlanıyorlar.AKP'nin arkasında mı dursalar yoksa önünde mi dursalar bilemiyorlar!
Dün eleştirdiği ne varsa AKP'de şimdi savunmak zor geliyor MHP'yi geçici olarak elinde tutanlara !
Elbet bir gün keser de sap da dönecek!
Toplam 4 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400