diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Niksar Eğitim-İş De Nöbet Değişimi

25 Nisan 2014 yılında oybirliği seçilen Sait Arslan başkanlığında seçilen Yetiş Türker, Okan Öztürk, Mürsel Dündar, A.Rıza Yılmaz, Cengiz Zamur ve Ercan Bektaş yönetim kurulunun görev süresi 25 Nisan 2017 tarihinde görev süresi doldu.
Bu haber 2017-05-08 21:46:54 eklenmiş ve 553 kez görüntülenmiştir.

25 Nisan 2014 yılında oybirliği seçilen Sait Arslan başkanlığında seçilen Yetiş Türker, Okan Öztürk, Mürsel Dündar, A.Rıza Yılmaz, Cengiz Zamur ve Ercan Bektaş yönetim kurulunun görev süresi 25 Nisan 2017 tarihinde görev süresi doldu. Seçim süreci bir hafta önce tüm üyelere duyurulmuştur. Özel sebeplerden dolayı yeni yönetim seçimi için 28 Nisan 2017 tarihinde eski Belediye Sarayında yanındaki Eğitim-İş binasında toplantı yapıldı. Yapılan seçimde oybirliği ile yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri şu şekilde oluşmuştur.


Asil Üyeler: Başkan: Yetiş Türker, Sekreter: Ercan Bektaş, Mali Sekreter: Ali Rıza Yılmaz, Örgütlenme Sekreteri: Ergün Zengin Genel Özlük ve Hukuk TİS: Hulusi Gümüş Basın Yayın Uluslararası İlişkiler Sekreteri: Mürsel Dündar Yedek Üyeler: Kerim Gümüş, Kerim Sungur ve Ümit Budak oy birliği ile seçildiler.


Eski Yönetim Temsilci Başkanı Sait Arslan; “Üç yıl boyunca büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisinde Eğitim-İş ilkeleri ışığında ve hiçbir siyasi beklenti olmadan görevimizi tam azimle yerinde getirmeye çalıştık. Tüm üyelerin haklarını yasalar çerçevesinde korumaya çalıştık. Bu üç yıllık yönetimde; Her yıl 1 Mayıs kutlaması, aşure etkinliği, hıdrellez etkinliği, her yıl 24 Kasım etkinlik eğlencesi,  2014 yılında “Karahindiba” tiyatro oyunun sergilenmesi,  engelliler haftası dolayısıyla okul ziyareti, her yıl ilköğretim haftası dolayısıyla okul ziyaretleri, anneler günü etkinliği, 15 Mayıs soma eylemi, 3600 ek gösterge eylemi, 8 Mart dünya kadınlar dolayısıyla okul ziyaretleri, samsun sanat tiyatro ekibin sergilediği “ Böyle gelir böyle gitmez” adlı oyunun sergilenmesi, köy enstitüsü mezun öğretmen ziyareti yapıldı. 24 Eylül 2014 tarihinde müdürlerin görevden alınması dolayısıyla bir günlük” İş bırakma” eylemi yaptık. Okullarda diğer sendikaların gösteremediği  işi bırakma eylemi cesareti bizim sendika üyeleri gösterdi.  Nöbet eylemi bizim sendika başlatarak sosyal hak elde ettik. Biz sendika olarak siyasi gücün rengine hareket etmiyoruz. Her yıl Ocak ayında Danişmend Gazetesine gidilerek “Dünya Gazeteciler Gününü”  kutladık. Danişmend yerel gazetesi üç yıl boyunca bizim sesimiz, sözümüz, dilimiz oldular. Üç yıl boyunca her yanımızda olan şahsım ve eski yönetim üyeleri adına sonsuz teşekkür edim” dedi.


Arslan sözlerini; “Sonuç olarak üç yıl bizim beraber olan sivil toplum örgütlerine, etkinlerimize destek veren üyelerimize ve yerel basına sonsuz teşekkür ederiz. Şahsım adına gece gündüz çalışan eski yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz. Azız ama çoğuz…. Sözü ile yeni yönetim ile yola devam diyoruz. Yeni yönetime seçilen arkadaşlara sonsuz başarılar diliyoruz” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400