diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

TEOG Birincileri Kaymakam Kapankaya’yı Makamında Ziyaret Etti

TEOG Birincileri Kaymakam Kapankaya’yı Makamında Ziyaret Etti
Bu haber 2017-06-07 12:30:57 eklenmiş ve 937 kez görüntülenmiştir.

 

Niksar’da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında, 120 sorunun tamamını doğru cevaplayan öğrenciler, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya’yı makamında ziyaret ettiler.

 

Geçtiğimiz perşembe günü açıklanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı 2.  dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının resmi sonuçlara göre Niksar’dan 120 sorunun hepsini doğru cevaplayan TOKİ Ulucan Ortaokulundan; Ahmet Emre Pur, Hatice Hüma Çakmak, Mustafa Ertuğral, Nehir Lazaloğlu, Ömer Kürşad Özdemir, Zeynep Ünlüer. Kaya İsmet Özden YBO’dan; Sıla Paşalı ve Zeki Efe Ateşer. Gazi Ahmet Ortaokulundan, Zeynep Eraslan, İhsan Karatay Ortaokulu’ndan Funda Altunoğlu ve İmam Hatip Ortaokulu’ndan Zeynep Yelis olmak üzere toplamda 11 öğrenci, aldıkları puanla TEOG’da Türkiye birincisi oldular.

 

Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak, okul müdürleri ve derece yapan öğrenciler, Kaymakam Selami Kapankaya’yı makamında ziyaret etti. TEOG Türkiye birincilerini makamında ağırlayan Kaymakam Kapankaya, öğrencileri tek tek tebrik etti.

 

Kaymakam Kapankaya öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada öğrencilerin elde ettikleri başarının başta onları yetiştiren ailelerinin, onları eğiten öğretmenlerini ve kendilerini sevindirdiği gibi aynı zamanda öğrencilerin başarısının tüm Niksar’ın gururu olduğunu söyledi.

 

Kaymakam Kapankaya sözlerinin devamında şunları ifade etti; “Sizin nezdinizde tüm öğretmenlerinizi de idarecilerinizi ailelerinizi tebrik etmek isterim. Size bugünün anısına birer küçük armağan hazırladık. Ama asıl ödül ve armağan başarının kendisidir o başarıyla gelecek olan imkanlardır” dedi.

 

İlçede eğitimde başarı için bir her türlü fiziki ortam ve imkânı sunmaya çalıştıklarını ve 2 yıldır eğitim altyapısını iyileştirilmesi, gerekli yatırımların yapılması, eğitimde birlik beraberlik ve motivasyonun yakalanması, öğrencilerimizin ders harici okul bünyelerinde ve Halk Eğitim’de açılan takviye ve akşam kurslarıyla desteklendiğini belirten Kaymakam Kapankaya; “Diger bir sevincimiz bu üstün başarılı 11 öğrencimizi başarısı yanında bütünüyle ilçemizin başarısının artmış olması asıl sevincimiz ve gururumuzdur” diye konuştu.


TEOG SONUCLARINDA NİKSAR TOKAT’TA ZİRVEDE..

 

Niksar’da öğrencilerinin TEOG sınavında almış olduğu sonuçların Tokat ve Türkiye ortalamasının üzerinde olması ve yükselen başarı grafiğinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Kapankaya; “Hem kendi okullarımız arasında hemde diğer ilçelerle tatlı bir rekabet içinde başarı çıtamızı yükselteceğiz. Şu anda il ortalamasında çok iyiyiz ama daha iyi olacağımıza da inancım tam. Çünkü eğitimde mutlaka başarılı olmak zorundayız. Çünkü bir milletin yükselişinin ancak eğitimle aşacağını biliyoruz” diyerek, öğrencilere kişisel gelişimleri konusunda bazı tavsiyelerde bulunarak sözlerini bitirdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak ise, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya’ya eğitim sürecinde verdiği katkıdan dolayı teşekkür ve şükranlarını iletti.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400