diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Organize Sanayi Bölgesinde İstihdama Köstek

Niksar Organize Sanayi Bölgesinde bir skandala imza atıldı.
Bu haber 2017-06-07 13:21:11 eklenmiş ve 3602 kez görüntülenmiştir.

Niksar Organize Sanayi Bölgesinde bir skandala imza atıldı. OSB'de yer alan ve 450 kişinin çalıştığı CBF Tekstil fabrikasının giriş kısmı, Gürçeşme Belediye Başkanı Şevket Yücel'in talimatıyla kepçe ile eşilerek kapatıldığı öğrenildi.


İddiaya göre Niksar Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 450 kişinin istihdam edildiği CBF Tekstil firmasın giriş kısmı Gürçeşme Belediye Başkanı Şevket Yücel'in talimatıyla eşilerek kapatıldı internet kablolarına zarar verildi, konu yargıya taşındı.


CBF Tekstil'in Niksar Şubesinde idari işler müdürü olarak görev yapan Mustafa Akman konuyla ilgili olarak verdiği bilgilerde şunları ifade etti; “Gürçeşme Belediye Başkanının firmamızda çalışan bir kişiyle olan husumetinden dolayı firmamız mağdur duruma düşmüştür. Sayın Başkan yetkisi olmamasına rağmen firmamızın yolunu kepçe vasıtası ile eştirerek kapatmıştır” dedi.


Akman sözlerinin devamında şunları kaydetti; “Firmamızda şu an çalışmakta olduğumuz 3-4 yıllık çalıştığımız yol arkadaşlarımız var. Bunlardan birisi de Bekir Uçrak'tır. Gürçeşme Belediye Başkanının söylemine göre kendi aralarında bir problem var. Ve probleme istinaden Gürçeşme Belediye Başkanı bize diyorki Bekir Uçrak denilen serviçiyi işinden atacaksınız. Bu servisçimiz kurulduğundan bu yana emektar olan bir insan. Bizim kendisi ile en ufak bir problemimiz yok, kendi aralarındaki bir husumetten dolayı servis şoförümüzü işinden atmamızı istedi. Bizde kendisine Başkan beyle olan probleminizi kendi aranızda çözün bu konu sizin aranızda, bu bizi bağlayan bir konu değil dedik. Servis şoförü arkadaşın çalışması düzgün olduğu için bizim kimsenin ekmeği ile oynaması gibi durumumuz olamaz. Gürçeşme Belediye Başkanı bu konuyu bahane ederek, Organize sanayi bölgesine hizmet getirmeyeceğim, yolunuzu kazacağım, çöpünüzü almayacağım dedi ve hatta kendisi telefonla arayarak şahsıma küfürler etti. Onunla ilgili de kendisini savcılığa şikayette bulundum yasal işlemler başlamış durumda. Niksar gibi bir yerde 450 kişi istihdam ediyoruz ve Gürçeşme Beldesinden de 90 kişiye yakın bir çalışanımız var. Biz daha ileriye nasıl götürürüz nasıl daha fazla kişiye istihdam sağlarız diye düşünürken, fabrikaya gidiş istikametimizdeki yoldan geçemez hale geldik. Biz OSB Yönetim Kurulu Başkanı olan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan'dan, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya'dan bilgiler aldık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Halil İbrahim Yüksel'den de bilgi aldık ve Şevket Yücel'in Gürçeşme Belediye Başkanı statüsündeki bir insanın hiçbir şekilde organize sanayi bölgesine müdahale edemeyeceğini bildirdiler bize. Konu Tokat Valiliğine de iletildi. Fakat kendisi bizim yapmış olduğumuz bazı yerleri mühürlemeye kalktı, yolumuzu kepçe ile eştirdi kapattı, mevcut internet ağımızı kullanamaz duruma düşürdü kablolara zarar verdi. İnternet ağının koparılması bizi daha zor bir duruma düşürdü çünkü biz ihracaat yapan bir firmayız. İnternetin olmayışı ihracaat yapan bir firmanın temel taşını ortadan kaldırmak gibidir. İnternet olmadığı takdirde elimiz kolumuz bağlanıyor. İsterseniz yüzlerce tır mal yapın ama ihracatını gerçekleştiremezsiniz internet olmadığı taktirde. Kepçe ile internet ağımızı koparttılar. Biz firma olarak gerekli hukuki mücadelemizi başlattık” dedi.


Akman; “Biz Kelkit Bölgesine istihdam sağlıyoruz, Niksar'da en fazla işçi istihdam eden firmayız ama bir belediye başkanının biriyle olan kişisel husumetinden dolayı firma olarak mağdur duruma biz düştük yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz” şeklinde sözlerini noktaladı. Öte yandan CBF Firmasının Gürçeşme Belde Belediye Başkanı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400