diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlandı

Niksar'da Tema İlçe Temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu Niksar Belediye Başkanlığının desteği ile “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinliği düzenlendi.
Bu haber 2017-06-09 02:26:01 eklenmiş ve 324 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da Tema İlçe Temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu Niksar Belediye Başkanlığının desteği ile “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinliği düzenlendi.


Etkinlikler kapsamında ilk önce Kaya İsmet Özden Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri tarafından Çanakçı Deresi boyunca buğday pazarına kadar çevre bilinci oluşturmak amacıyla pankart ve dövizlerle yürünerek temizlik yapıldı.


Yürüyüşün ardından Buğday pazarında Tema İlçe Tahsin Çamkerten tarafından yapılan konuşmada çevreye olan duyarlılık ve bilincin mutlaka geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.


Çamkerten konuşmasının devamında şunları söyledi; “1972 yılında İsveç'in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla, 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini ülkemizde ve tüm dünyada çevre ve doğa bilinci adına bu gün etkinliklerin yapıldığını,  sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunlukları, çevre sorunlarının artmasına sebep olduğunu, balıklar, çevre kirlenmesinden en çok zarar gören canlıların başında geldiğini, sanayi atıkları,  petrol ve ilaç atıkları, plastik ürünler, çöpler çevre kirlenmesine sebep olduğunu” kaydetti.


Çamkerten sözlerini; Doğanın korunmasını ve tahribatının engellenmesi adına eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinin önemine inandıklarını duyarlı eğitimciler ve idarecilerimiz ile kendilerinin de bu faaliyetlere katıldıklarını, gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için yeşil alanları koruyarak, kirlenmeleri mutlaka önlemek gerektiğini ifade ederek, ilçedeki tüm çalışmalara Tema Vakfı olarak ilgi gösterip destek vereceklerini belirtti ve programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm kamu kurumları, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek noktaladı.


Program günün anısına çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400