diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Niksar Ortaokulunda Tübitak Bilim Fuarı

Niksar Ortaokulunda, 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) Bilim Fuarı açıldı.
Bu haber 2017-06-09 02:32:11 eklenmiş ve 512 kez görüntülenmiştir.

Niksar Ortaokulunda, 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) Bilim Fuarı açıldı.


TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Niksar Ortaokulunda öğrencilerin hazırladıkları eserler bilim fuarında sergilendi.


Bilim Fuarı'nın açılış törenine Kaymakam Selami Kapankaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Turak, İlçe Müftüsü Ali Canbolat, Malmüdürü Salih Sabuncu, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Fuar açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Niksar Ortaokulu Müdürü Şakir Bolat, Tübitak hakkında bilgiler vererek; “Bilindiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek, onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık. Çalışmalarımızdaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatla bağdaştırarak, problemlerine eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamak ve öğrencilerde varolan proje hazırlamadaki zorluk, sıkıcılık ve buna benzer önyargıları kırmaktır” dedi.


Bolat konuşmasını; “Bu amaç doğrultusunda fuarımızda Türkçe alanında 2 proje, Matematik alanında 6 proje, Fen Bilimleri alanında 9 proje, Teknoloji alanında 3 proje olmak üzere toplam 20 projenin 10'u araştırma, 10'u da Teknoloji Tasarım ve tanıtım üzerinedir. Bu projeler 70 öğrencimiz ile 7 danışman öğretmenin nezaretinde yürütülmüştür” şeklinde noktaladı.


Yapılan konuşmanın ardından bilim fuarının açılış kurdelesi kesilerek standlar gezildi projeler hakkında bilgiler alındı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400