diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Başkan Özcan STK’larla İftarda Bir Araya Geldi

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar'da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile iftar programında bir araya geldi.
Bu haber 2017-06-09 02:35:33 eklenmiş ve 407 kez görüntülenmiştir.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar'da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile iftar programında bir araya geldi.


Her yıl Niksar'da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile iftar programında bir araya gelen Belediye Başkanı Özdilek Özcan, bu yılda geleneği sürdürdü. Niksar Ticaret ve Sanayi Odası salonunda Sivil Toplum Kuruluşlarına seslenen Başkan Özcan, düzenledikleri iftar yemeğine katılanlara teşekkür etti.


Başkan Özcan yaptığı konuşmada; “Bizler sağlıklı bir demokrasi için çok önemli olan Sivil Toplumu önemsiyoruz. Farklı bakış açılarının bu ülkenin ve bu şehrin önemli bir zenginliği olduğunu düşünüyoruz. Bir çoğu bir amaç, bir gaye, bir ideal etrafında birleşerek bir nevi kamu görevi gören önemli yapılanmalardır. Sivil Toplum Kuruluşlarımız toplum yararına gösterdikleri faaliyetlerin yanında, bilgisini birikimini şehrinin ve ülkesinin hizmetine sunan önemli bir iç dinamiğimizdir. Tabii ki herkes her zaman aynı düşünemez; Hakikat, farklı fikirlerin çarpışmasından ortaya çıkar. Önemli olan farklı fikirlerin ve görüşlerin neticesinde memleket için, vatan için beraber yürüyebilmektir. Demokratik olgunluk da bunu gerektirir diye düşünüyorum. Biz şuna inanıyoruz; Niksar'ımız önemli bir noktaya gelecekse bunu Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan ayrı düşünemeyiz. O yüzden Niksar'ımızla ilgili hizmetlerimizi tasarlarken, uygularken şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte, paylaşarak, danışarak, katılımlarını sağlayarak, halkımız ile birlikte, hizmet üretmeyi önceliyoruz. Sivil topluma rehberlik ederek koordinasyon içerisinde ortak akla ulaşmak, güçlü bir sivil toplum oluşumuna katkıda bulunmak, değişen ve gelişen koşullara uyum sağlayarak, hizmet anlamında verimliliği sürekli hale getirmek için Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile el ele vererek çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Niksar Belediyemizin Sivil Toplum Kuruluşlarımıza kapısı her zaman ardına kadar açıktır. Biz yapmış olduğumuz bütün faaliyetlerde mutlaka meslek odalarımızla diğer sivil toplum kuruluşları ile istişare ederek, danışarak, görüşerek bu işleri yapıyoruz. İnanıyoruz ki; Niksar'ımız daki hizmetlerin planlanmasında ve sürdürülmesinde uzmanlığa değer vererek, ortaya konulan iyi niyet ve samimiyetle birlikte şehrimiz için çok önemli bir sinerji oluşacaktır” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400