diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Niksar’a Özel Eğitim İş Uygulama Okuluna Bakanlık Onay Verdi

Niksar'da engellilere yönelik hizmet verecek olan, Özel Eğitim İş Uygulama Okulu'nun Niksar'da açılması kararı Bakanlık onayından çıktı.
Bu haber 2017-06-14 01:51:00 eklenmiş ve 847 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da engellilere yönelik hizmet verecek olan, Özel Eğitim İş Uygulama Okulu'nun Niksar'da açılması kararı Bakanlık onayından çıktı. Niksar'da çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan okul, Engelli bireylerin eğitimlerinin yanı sıra meslek edinmelerini de sağlayarak, ilkokul ve ortaokul düzeyinde hizmet sunacak.


Niksar'da özel eğitim okulu açılış onayının Milli Eğitim Bakanlığından alındığı bildirildi. Bu vesileyle Niksar ile civar ilçelerde yaşayan ve özel eğitime muhtaç olan öğrencilere hizmet vererek büyük bir eksikliğin önüne geçilmiş olacak.


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleri neticesinde Niksar'da, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı “Niksar Özel Eğitim Uygulama Merkezi (I. Ve II. Kademe) ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi(Okulu)” açılışına onay verildi.


Milli Eğitim Bakanlığından, Niksar Kırkkızlar Mahallesi Albayrak Sokakta Gazi Osman Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin boşaltılan binasında; Orta ve ağır düzeyde zihinsel yetersizliği veya otizmi olan bireyler için özel eğitim uygulama merkezi (I.ve II. Kademe), Genel ve mesleki ortaöğretim programından yararlanamayacak durumda ve 23 yaşından gün almamış, orta ve ağır düzeyde zihinsel yetersizliği veya otizmi olan özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin; temel yaşam becerilerini geliştirmek ve topluma uyumları ile iş ve mesleğe yönelik beceriler kazanmak amacıyla, Niksar Özel Eğitim Uygulama Merkezi (I.ve II. Kademe) ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu)  açılışı onayı verilmiştir” denildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400