diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

9 Bin 77 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Ders zili çaldı Niksar'da 850 öğretmenin görev yapacağı 51 okulda 9077 öğrenci Niksar'da öğrenim görecek.
Bu haber 2017-09-19 02:07:33 eklenmiş ve 485 kez görüntülenmiştir.

Ders zili çaldı Niksar'da 850 öğretmenin görev yapacağı 51 okulda 9077 öğrenci Niksar'da öğrenim görecek.

 

Niksar'da 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilköğretim Haftası, Hükümet Konağı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat tarafından Atatürk Büstüne çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. İlköğretim Haftası kutlamaları, çelenk programının ardından Niksar Ortaokulu bahçesinde protokol ve velilerin katılımıyla devam etti.

 

Burada yapılan törende Niksar Ortaokulu Müdürü Şakir Bolat tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

 

Daha sonra konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat; “Dünyadaki bütün gelişme ve ilerlemeler eğitime verilen değer ölçüsünde gerçekleşmektedir. Toplumlar eğitime verdiği önem kadar ileri gitmiş ve önem vermeyenler ise sürekli gerilemişlerdir. Bugünkü dünyaya baktığımızda dünyanın en ileri ülkeleri eğitime en fazla yatırım yapan ülkeleri, en geri ülkeleri ise eğitime en az yatırım yapan ülkelerdir. Artık dünya beden gücünden çok beyin gücüne yönelmiştir. Beyin gücünün gelişimi ise ancak ve ancak eğitimle gerçekleşmektedir. Bugün tarım ve sanayi ürünü satan değil, teknoloji ürünü satan ülkeler gelişmektedir. Teknolojil gelişmelerle birlikte eğitim programlarımızda da zaman zaman değişiklikler yapılmıştır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilkokul 1.sınıf, ortaokul 5.sınıf ve lise 9.sınıftan itibaren yenilenen eğitim müfredat programı ile eğitime başlanacaktır” dedi.

 

Bolat sözlerini; “2017-2018 eğitim öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını, öğretmen, öğrenci ve velilerimize başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum” şeklinde noktaladı.

 

Son olarak konuşan ve yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileyen Kaymakam Selami Kapankaya ise; “3 aylık bir tatilden sonra tekrar okullarımızı ilim irfan yuvalarımızı bugün açıyoruz. Okullarımızın bütün bir yaz boyunca öğrencilerimiz olmadan öğretmenlerimiz olmadna çok ıssız tatsız ve tuzsuzdu. Dolayısıyla sizler değerli öğrencilerimiz buraları doldurunca okullarımız anlam ve önem kazanıyor. Herşey insan için, insan olduğu zaman güzel. Milli eğitim davası millet olma insan olma davasıdır ve bu davada Türkiye Cumhuriyetinin en büyük davalarından birisidir. Bu dava uğrunda da milletimizin bu değerleri öğrenmesi öğrencilerimizin çocuklarımızın iyi bir şekilde vatanını milletini seven ülkesini seven sahip çıkan, kişisel olarak da kendini geliştiren dört dörtlük insanlar yetiştirmeyi amaçlayan Milli Eğitim davası uğrunda da sevgili öğretmenlerimiz bu ülkenin en ücra köşelerine kadar gidip görev yapmışlardır. Geçtiğimiz yıl içerisinde iki tane genç pırıl pırıl öğretmenimizi kaybettik, teröre kurban verdik. Birisi Necmettin öğretmenimizdi, Tunceli karayolunda pkklı teröristler tarafından pusuya düşürülerek silahsız olduğu halde maalesef şehit edildi. Onun yanı sıra Aybüke öğretmenimiz o da yine pkk teröründen dolayı şehit oldu. İşte milli eğitim davasından dolayı bu ülkenin en ücra köşelerine ilim irfan eğitim öğretim götürmek için uğraşırken şehit oldular. Onlar gibi yüzlerce öğretmenimiz de bu dava uğrunda şehit oldu. Onların hepsini rahmetle şükranla yad ediyorum. Şunun bilinmesini istiyorum ki, bu millet bu öğrencilerimiz arasından bu çocuklarımız arasından daha çok Necmettin öğretmenler, Aybüke öğretmenler çıkacaktır. Hiçbir zaman onların yeri boş kalmayacaktır. Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan polislerimizi, askerlerimizi vatandaşlarımızı şükran ve minnetle anıyorum. Bunun ya sıra Türkiye'de milli eğitim davasını ilköğretim davasını en önemli görev olarak gören başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi şükranla anıyorum hayırla yadediyorum. Bir kez daha yeni eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını diliyor öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize başarılı ve huzur dolu bir dönem geçirmelerini temenni ediyorum” dedi. Öğrenciler tarafından şiirler ve veciz sözlerin okunmasının ardından 8. sınıf öğrencileri tarafından 5. sınıf öğrencilerine çiçekler verilerek tören sona erdi. Törene, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkan Vekili Serap Bozdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil Keskin, Emniyet Müdür Vekili Bilal Kürşat Kılıçarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400