diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

Niksar Eğitim İş’ten İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ziyaret

Eğitim İş Niksar ilçe yönetimi, Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat'ı ziyaret ederek yeni görev yerinde başarılar diledi.
Bu haber 2017-10-01 01:43:35 eklenmiş ve 332 kez görüntülenmiştir.

Eğitim İş Niksar ilçe yönetimi, Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat'ı ziyaret ederek yeni görev yerinde başarılar diledi. Eğitim İş ilçe başkanı Yetiş Türker ziyarette Niksar'ın eğitim başarısı açısından Tokat'ın en çok beklenti oluşan ilçelerinden biri olduğunu ancak son yıllarda başarı konusunda sıkıntılar olduğunu dile getirdi. Bu sıkıntıların giderilmesi için öncelikle eğitimin kalbi olan öğretmen ve öğrenci sorunlarının çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat ise “Sorunlarımızı biliyoruz, çözmek için burada elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Eğitim kurum ve kuruluşları ile beraber bu sorunları çözeceğimize inanıyorum. Sizlere de bu nazik ziyaretinizden ve sunduğunuz rapordan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yetiş Türker “2017-18 Eğitim öğretim yılı ilk haftasında okulların büyük bir bölümü gezdik öğretmen arkadaşlarımızla ve idarecilerle bizzat görüştük, görüş öneri şikayet ve dileklerini aldık ve aşağıdaki raporu oluşturduk.

 

Milli Bayramlar son 4-5 yıldır ilçemizde geniş katılımlı ve coşkulu kutlanmamaktadır. Milli ve manevi değerlerimizin başında gelen bayramlar okulların ve kurumların geniş katılımıyla daha renkli içeriği daha dolu kutlanmalıdır. 

 

Yapılan program ve etkinliklerde “Atatürk ve Cumhuriyet” kavramlarının daha çok vurgulanması gerekmektedir. Bu değerlerimizin derslerimizde işlenmesine devam edilmelidir. İlçemizdeki özel yurtların denetimleri sıklaştırılmalıdır.

 

İdareci atamaları sınav ve mülakatlarında son yıllarda belli sendikanın üyelerinin ağırlıklı olarak yüksek puanlar aldıkları gözlemlenmiştir. Bu durum öğretmenlerimiz arasında kaygı uyandırmakta ve eşitlik duygusuna zarar vermekte ve öğretmenlerimizin güven duygusu zedelenmektedir. Bu sebeple idareci alımlarında liyakata önem verilmeli zira idareci vasıflarından uzak kişiler okulların sorunlarını daha da artırmaktadır.

 

Ödüllendirmeler daha eşit, şeffaf ve gerçek gerekçelere dayalı olarak yapılmalıdır. Yine bu durum öğretmenlerimiz arasında motivasyon bozukluğuna eşitsizlik ve umutsuzluk duygusunun artmasına neden olmakta ve eğitim kalitesi de düşmektedir. Gerçekten çalışan insanlar mutlaka ödüllendirilmelidir. Avrupa Birliği projeleri çerçevesinde yapılan geziler öğretmen ve idareci katılımıyla gerçekleştiğinden öğrencilerimiz sık sık mağdur olmaktadır. Bu projeler çerçevesinde yapılan gezilerden doğan aksama ve boşluklar için mutlaka tedbir alınmalıdır. Halk Eğitim Müdürlüğü salonu, tiyatro konferans vb. etkinlikler gerçekleştiren eğitim ile ilgili kurum ve kuruluşlarına ücretsiz olarak tahsis edilmelidir. İlçemizde yapılan sınavlarda hizmetli kadrosundaki personele eşit görev dağılımı yapılmasına dikkat edilmelidir. Okul zil sesleri konusunda birliktelik sağlanmalı, ilçe genelinde aynı zil sesleri kullanılmalı. Herhangi bir siyasi çağrışım oluşturabilecek tarzda melodiler zil müziği olarak kullanılmamalı. Öğretmenlerin egzersiz çalışmalarını gerçekleştirebileceği kısıtlı bir süre olduğu herkesin malumudur. Mesai saatlerinin dışına taşan zaman dilimlerinde kontrol amaçlı gelinmesi ilçemizdeki egzersiz faaliyetlerini bitme noktasına getirmiştir. Yoğun ders yükü altında ezilen öğrencilerimizin yetenek ve kişiliklerini keşfetme olanağı sağlayan bu tür faaliyetlerin, saatlerine müsamaha gösterilmeli ancak yılsonunda egzersiz faaliyeti yapan öğretmenlerden ortaya koydukları eserin sergilenmesi istenmelidir. Hafta sonu DYK'larda kaynak kullanımı konusundaki kısıtlamalar kurs veren öğretmenleri zora sokmaktadır. Ders verimini düşürmekte ve fotokopi masraflarını artırmakta ve öğretmen açısından zahmetli bir süreç haline dönüşmektedir.  Okullara bu konuda daha ılımlı ve olumlu tavır takınılması kursların akibeti açısından hayati önemdedir. Taşımalı olan öğrencilerin bir kısmı hafta sonu kurslarından faydalanamamaktadır. Bu öğrencilerin haftasonu için yurtlarda barındırılması sağlanmalıdır. Ücretsiz olarak dağıtılan ders kitaplarının poşetlenmiş bir vaziyette verilmesi gerekmektedir. Ders kitapları kimi okullara eksik gelmekte haftalarca kitap olmadan ders yapılmaya çalışılmaktadır. Servis denetimlerinin artırılması gerekmektedir. Banka promosyon görüşmeleri sırasında sendikaların görüşleri de alınmalıdır” dedi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400