diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

Bekçi’den Esnafa Kredi Müjdesi

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bekçi esnafa kredi müjdesi verdi.
Bu haber 2017-10-26 12:40:59 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bekçi esnafa kredi müjdesi verdi. TESOB Başkanı Bekçi makamında yaptığı basın açıklamasında esnaf ve sanatkârların kullanacağı işletme kredisi sınırının 150 bin TL'den 200 bin TL'ye çıkarıldığını açıkladı.


Kredileri en çok hak eden ilin Tokat olduğunu ifade eden Bekçi, esnafın 500 bin TL daha kredi alabileceğini ve bunu 10 yıl vadeyle ödeyebileceklerini kaydetti.


Vade süresinin 10 yıla çıkarılmasının esnafa ayrıca destek olacağını ifade eden Bekçi, “Esnaf ve Sanatkârımıza verilen bazı müjdeleri paylaşmak istiyorum. Tokat'ta 2. Esnaf Kefaret Kredi Kooperatifimizi kurduk. 2 yıl gibi bir süre zarfı içerisinde il olarak 150 bin TL esnaf ve sanatkârımıza kredi vereceğiz. Bir ay kadar sonra bu rakam 200 bin TL olacak ama bu sadece kredilerin normal bir şekilde artırımı. Buradan daha önemli olan bir kredi türümüz var ki Sayın Başbakanımız da açıklama yaptı. Biz de Antalya'da bu konularla ilgili seminerdeydik. Yeni kurulan kooperatifimiz Türkiye genelinde ilk 250 kooperatif arasına girmiş vaziyette ve dağıttığımız kredi miktarı bu güne kadar yaklaşık 15 milyon gibi bir rakama ulaştı. Bu bizim için sevindirici rakam. Bu para Tokat'ta, Tokat Esnaf ve Sanatkârının içerisinde dolaşımda. Şu anda insanlarımızın nakit ihtiyaçlarını bir nebze olsun rahatlattı. Ben bu kredilerin en çok hak edildiği il Tokat diye düşünüyorum. Esnaf ve Sanatkârı alt yapısıyla gerek esnaf ve sanatkârın ahlaki yapısıyla gerçekten biz Ahiler Ocağı olarak bilinen bir teşkilat yapısında görev yapan insanlar olarak bunu bizim daha fazla hak ettiğimizi düşünüyoruz. Bizim memleketimizden ne bir vatan haini çıkmış ne de vatanına ihanet eden çıkmış. Her zaman elinin emeği, gözünün nuru ile çalışarak çocuğunun nafakasını temin etmeye çalışan bir insan topluluğu. Dolayısıyla da ben esnaf ve sanatkârımızın bu vereceğimiz müjdeden sonra daha fazla rahatlayabileceğini söyleyebilirim. Bizler Esnaf Kefaret Kredi Kooperatifi olarak bundan sonra 1 Kasım'dan itibaren yaklaşık olarak 500 bin TL'ye kadar kredi verebileceğiz. Bu 500 bin TL rakam esnaf ve sanatkârımızı oturduğu dükkânı satın alması, yeni bir iş yeri satın alması gibi düşünülebilir, yeni iş yeri edindirme kredisi hem vade olarak on yıl dolayısıyla da 500 bin TL gibi bir rakamı kullanabilme hakları var. Bu da şu demek, diğer bankaların vermiş olduğu konut edindirme kredileri gibi bankalar beş yıl vade ile kredilerini verirken, Esnaf Kefaret Kredi Kooperatifleri 10 yıl vadeyle vermiş olacaklar” dedi.


OTOMOBİL KREDİSİ DE VAR


TESOB Yönetim Kurulu Başkanı Bekçi otomobil kullanımı ile alakalı da esnafın kredi kullanabileceğini belirterek, “Esnaf iş yerini aldıktan sonra, iş yerinin ihtiyacı olarak araç gereç otomobil kullanımı ile alakalı da bir kredi kullanabilir o da yaklaşık 500 bin TL ve o kredi beş yıl vadeli. Araç kredisini de kullanabilir, araç filosunu da oluşturabilir” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400