diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

Atatürk Sevgisi Sonsuza Kadar Yaşayacak

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Niksar'da düzenlenen törenle anıldı
Bu haber 2017-11-13 02:01:58 eklenmiş ve 653 kez görüntülenmiştir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Niksar'da düzenlenen törenle anıldı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle ilçe merkezinde resmi tören düzenlendi. Hükümet Konağı önünde bir araya gelen protokol ve vatandaşlar, saatler 09.05'i gösterdiğinde sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu, bayraklar gönderlerinde yarıya indirildi. Tören, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Niksar Şubesinin çelenklerinin Atatürk anıtına konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Hükümet Konağı önündeki tören son buldu.


Protokol mensupları ve yetkililer, daha sonra, Halk Eğitim Merkezi'ndeki etkinliğe katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Niksar İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Celal Özeren; “Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslararası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir. Kurtuluş Savaşının kazanılmasının ardından, tarihimizin en büyük aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketini başlatan Atatürk, askeri zaferini kurduğu Cumhuriyet ve yaşama geçirdiği inkılapları ile taçlandırılmıştır. Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır. Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan büyük önder, yüzyıla değil bin yıla damgasını vurmuştur. Yüzlerce yılda bile başarılması zor olan işleri kısacık hayatına sığdırmıştır. Biliyoruz ki çağdaş uygarlığın temel felsefesinde bireyin özgürlüğü ve kendi geleceğini belirleme hakkı vardır. Bu temel felsefeyi özümseyen yüce önder, bireyin üzerindeki baskılardan kurtarılarak özgür olmasını ve yaratıcı gücünü ülke ve insanlık yararına kullanmasını sağlayacak yapısal dönüşümü gerçekleştirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 79. Yılında yalnız Türk Milleti değil dünya milletleri tarafından da sevgi ve saygı gören büyük önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha sevgi ve minnetle anıyoruz. Aziz ruhunuz şad olsun” dedi.


Yapılan konuşmanın ardından Niksar İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan programda öğrenciler tarafından oratoryo seslendirildi.

 

“Atatürk ve Kurtuluş Savaşı” konulu sununun ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 79. yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

 

Programa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Köklüce Komando Tabur Komutanı Yarbay Haydar İrban, daire müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400