diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

Türk Eğitim-Sen Niksar Şubesi’nden 24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeği

24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla Türk Eğitim Sen Niksar Temsilciliği tarafından üyelerine ve ailelerine kutlama yemeği düzenlendi.
Bu haber 2017-11-29 12:00:41 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.

24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla Türk Eğitim Sen Niksar Temsilciliği tarafından üyelerine ve ailelerine kutlama yemeği düzenlendi. Türk Eğitim Sen Niksar İlçe Temsilcisi Metin Karakaş davetlileri kapıda karşılayarak üyelerin öğretmenler gününü kutladı.

 

Ticaret ve Sanayi Odası Lokalinde düzenlenen yemeğe Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akaya ve İl yönetimi, sendika üyeleri ve aileleri ile misafir sendika temsilcileri katıldı. 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yemekte açılış konuşmasını yapan İlçe Temsilcisi Metin Karakaş; “Başta büyük önderimiz, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü silah arkadaşlarını ve çağdaş Türkiye'nin manevi mimarları ebediyete intikal etmiş ve acımasız terör örgütlerinin şehit ettiği öğretmenlerimizi, vatan ve millet sevdalılarını minnet, şükran ve saygıyla anıyorum. Öğretmenlik hayatını layıkıyla tamamlayan öğretmenlerin ellerinden öpüyor, sağlık ve huzur içinde bir emeklilik geçirmelerini rabbimden diliyorum. 24 Kasım öğretmenler günümüz kutlu olsun” dedi.

 

Daha sonra konuşan Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya ise tüm eğitimcilerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayarak; Türk Eğitim-sen olarak bugüne kadar her türlü haksızlığın karşısında dimdik durduk, asla eğilmedik. Ne kimsenin hakkını yedik ne de hakkımızı yedirdik. Çeşitli oyunlarla hakkımızı gasp edenlerle de sonuna kadar mücadele ettik" dedi.

 

Akkaya atamaların liyakate göre yapılması gerektiğini de belirterek; “Bugüne kadar liyakate göre atamaların yapıldığını göremedik, inşallah bundan sonra kimden olursa olsun, hangi görüşten hangi sendikadan hangi cemaatten hangi etnik yapıdan olursa olsun yeterki işin ehli olsun. Bir kez daha bunu hatırlatmak istiyoruz. Biz Türk eğitim senliler olarak haksızlıktan pay istemiyoruz, tek istediğimiz adaletli olunması ve çalışma hayatına tekrar o barışın gelmesi. Toplu sözleşmeyi bir kez daha hatırlatmak istiyoruz, üç dönemdir yetkili sendika Memur-Sen ve bizim iş kolumuz olarak da Eğitim Bir Sen. Hemşerimiz Sayın Ali Yalçın, işte bu son toplu sözleşmede belki de hiç kullanmadığımız o hakem heyeti aklına gelir en azından bu toplu sözleşmeyi sonuna kadar kullanır diye ümit ettik. 3+3 deyince ellerine dövizleri aldılar biz bu teklife kapalıyız diye bir tepki gösterdiler, dedik herhâlde bu sefer olacak. Meğer her şey 1,5 içinmiş. Üçe hayır dedi üç buçuğa imza attı. Ve yine hüsranla biten bir toplu sözleşme. Okulları ziyaretimizde artık kendi üyeleri bile buçuk Ali demeye başlamışlar. Tamam ülkemiz zor durumda ekonomik olarak da zorluklar içerisindeyiz ama bu milletvekillerine zam yapılmaya geldiği zaman ekonomik sıkıntılar hiç akıllarına gelmiyor. Bize düşen o masada artık mücadele edecek bir yapının yetkili hale gelmesi Türkiye Kamu Sen'in Türk Eğitim-Sen'in yeniden orada eğitimcilerin kamu çalışanlarının orada yetkili sendika olmasından başka yol kalmamıştır” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Türk Eğitim-Sen Sendikasından olup emekliliğe ayrılan öğretmenler Dursun Uca, Nurşen Özek, Salih Şahin ve Sebahattin Bozkan'a hizmetlerinden ötürü plaketleri takdim edildi. Program müzik eğlence programı ile sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400